Aranżacja niedużej łazienki

Aranżacja niedużej łazienki

Mała toaleta stanowi zawsze spore wyzwanie dla kogoś, kto chce ją zaaranżować w sposób funkcjonalny, a zarazem miły dla oczu. 2 podstawowe problemy związane z takim wnętrzem to kwestia pomieszczenia wszystkich potrzebnych urządzeń oraz optyczne powiększenie łazienki. Nie możemy ich jednakże rozważać w oderwaniu od siebie.

Meble łazienkowe Quattro

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO
Co robić, ażeby malutka łazienka wydawała się większą tak “na oko”, jak również pod względem wygody użytkowania? Na rynku dostępna jest cała gama urządzeń określonych celowo do małych łazienek, tj. przykładowo wąskie pralki. Jednak, jednakowo jak przy każdym pozostałym wnętrzu, trzeba zacząć od określenia, co musi znaleźć się w naszej toalecie. W przypadku niewielkiego pomieszczenia jest to związane z wieloma kompromisami. Może wskazane jest zamienić wannę na użyteczną kabinę prysznicową? A być może odnaleźć miejsce dla pralki w we wnętrzu kuchennym? Być może szafka do łazienki z rezerwowymi ręcznikami stanie w innej części domu?

Jeśli wiemy już, jakie sprzęty powinny znaleźć się w naszej łazience, warto wyselekcjonować te, które tak ze względu na swe wymiary jak też wygląd nie będą przytłaczały łazienki. O ile decydujemy się na kabinę prysznicową miast wanny, lepiej wybrać model z przeźroczystymi drzwiami i ściankami. Daje to odczucie przestrzeni, a kabina – stanowiąca przecie największy fragment w toalecie – nie będzie jej przytłaczać. Rozmiar oraz układ kabiny jest uzależniony rzecz jasna od naszych upodobań, jednak opływowe formy o wiele lepiej przedstawiają się w niewielkim wnętrzu, bowiem przydają mu lekkości a także uroku – ofertę akcesoriów łazienkowych.

Decydując się na wstawienie do umywalni wanny, nie jesteśmy wcale skazani na urządzenie, które zajmie 1/2 pomieszczenia. Dobrze jest zastanowić się nad doborem wanny asymetrycznej, jaka przede wszystkim zajmuje mniej przestrzeni, a również nie pomniejsza optycznie łazienki tak bardzo jak wanna w kształcie prostokąta. Współcześnie możemy znaleźć wanny asymetryczne w niezwykle wielu formach oraz odcieniach, a stosowany do nich akryl jest trwałym surowcem, więc nie musimy bać się jego prędkich uszkodzeń. Miejmy na uwadze, że barwa wanny też oddziałuje na naszą percepcję, im jaśniejsza wanna, tym korzystniej będzie się prezentować.

Similar Posts
Kupujemy akcesoria do naszej kuchni
Kupujemy akcesoria do naszej kuchni
Mamy już meble kuchenne oraz sprzęt agd do nowego mieszkania, a teraz czas pomyśleć o kupnie ważnych dla każdego...
Stylowe meble nie powinny być zbyt tanie!
Stylowe meble nie powinny być zbyt tanie!
Chcielibyśmy mieć nowatorsko urządzone mieszkanie, bo pewnie jesteśmy niejako nowocześni. Trudno jednak uważać, że jeżeli mamy takowe pragnienia, ich...
Wszystko możemy wybrać w danym stylu
Wszystko możemy wybrać w danym stylu
Dzisiaj bardzo popularne jest urządzanie mieszkania w jednym stylu, tak żeby wszystko do siebie pasowało oraz by było widać,...