Press "Enter" to skip to content

Co brać pod uwagę wybierając kołdrę?

Po wyczerpującym dniu dobrze jest wczołgać się pod grubą kołderkę. Myślimy o tej chwili w ciągu całego dnia. To bardzo przyjemna perspektywa, gdy wiemy, że w domu możemy się wygrzać. Głównie w zimie jest nam to wyjątkowo potrzebne. Kiedy temperatury spadają poniżej zera, nie ma nic milszego, niż wskoczyć pod kołdrę i słodko chrapać.

Ocieplacze wełniane - Iltex.pl

Źródło: iltex.pl
Ale są pośród nas osoby, które również latem marzną nocą. Podczas gdy inni zrzucają latem z siebie piżamki a także wszystkie nakrycia, oni są zmuszeni wkładać grube wdzianka, ciepłe podomki i babcine skarpetki, ponieważ pod pierzyną jest im zdecydowanie za zimno. Czasami może to być oznaka jakiegoś schorzenia, a więc jeśli mamy jakiekolwiek przypuszczenia, warto pójść z tym do specjalisty. Najczęściej jednak jesteśmy po prostu zmarzluchami i już. Wówczas musimy sobie jakoś radzić z tą sytuacją.

Dla tych, którzy marzną w nocy, wymyślono pościel (pościele satynowe) wełniana. Najczęściej jest to pościel dwustronna, stworzona ze starannie wybranej wełny z wielbłąda i owcy rodem z Australii. Są to kołdry najlepszej jakości, które nie tylko dają nam upragnione ciepło. Materiał ten cechuje się dużą przepuszczalnością powietrza. Jest bardzo miła w dotyku. Rekomenduje się ją osobom cierpiącym na reumatyzm, czy zaburzenia krążenia. Szorstka strona z wełny owczej uaktywnia zakończenia nerwowe i poprawia działanie mięśni. Taka kołdra będzie doskonałym prezentem ślubnym lub na urodziny. Z pewnością niejedna osoba będzie się cieszyć z takiego prezentu.

Jeżeli mamy problem z naszymi pociechami, które wiecznie się w nocy odkrywają, jest na to sposób. Na rynku są do kupienia specjalne śpiwory dla dzieci. Są one tak zaprojektowane, aby idealnie zastępowały inne okrycia.

Wykonane są zazwyczaj z mięciutkiego polaru, który jest miły dla aksamitnej skóry naszego malucha. Nareszcie mamy pewność, że pociecha cały czas jest nakryte i jest mu ciepło podczas snu lub na spacerze. Dzięki zamkowi błyskawicznemu bez problemu możemy nocą zmienić dziecku pieluszkę. To dobry pomysł tak samo dla małych, jak i dla większych pociech.

Comments are closed.