Press "Enter" to skip to content

Co powinny zapewnić kinkiety i jak mogą one wyglądać?

Planując oświetlenie domów zazwyczaj zakładamy wykorzystanie wielu źródeł światła. Zależnie od efektu, który chcielibyśmy otrzymać, dobrym pomysłem by było wykorzystanie kinkietów, które przedstawiają ciekawą alternatywę dla górnego oświetlenia lub mogą tworzyć harmonijną całość razem.

kominek

Autor: anne arnould
Źródło: http://www.flickr.com
Tendencje minimalistyczne w wystroju wnętrz mogą się również przenosić w sferę oświetlenia. Oznacza to, że coraz częściej poszukujemy różnych innowacyjnych lamp, które mogłyby zaskakiwać swą strukturą, metodą rzucania światła czy też materiałami. Dlatego też kinkiety moglibyśmy powiesić w każdym miejscu tam, w którym jest potrzeba dodatkowego oświetlenia pomieszczenia albo korytarza. Oczywiście mają na myśli to, że takie podświetlenie będzie niezwykle nastrojowe oraz łagodniejsze od lamp przymocowanych do sufitu. Z tego też powodu kinkiety doskonale sprawdzą się przy oświetleniu obrazów, luster czy też elementów ozdobnych. Innowacyjne wersje pozwolą nam tworzyć za pomocą oświetlenia nowoczesne wnętrze lub tworzyć klimat czy podkreślać zalety domu.
kinkiety

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie rezygnuje się z różnorodnych dodatków na rzecz ascetycznej prostoty. Z drugiej jednak strony wykorzystuje się właściwości materiałów, żeby nadać im odkrywcze postaci. Projektanci lubią nadawać kinkietom przeróżne postaci. Przykładowo istnieje w sprzedaży kinkiet w formie kropli wody lub sześcianu. Tego typu lampy (lampy24.net – nowoczesne lampy sufitowe do salonu) poza tym, że dają oświetlenie, podkreślają elementy przestrzeni. Istnieje przykładowo kinkiet, który przedstawia wysunięte źródło blasku znakomicie rozświetlającego postać stojącą przed lusterkiem i dzięki temu można poprawić make-up.

Jeśli masz w mieszkaniu dzieła sztuki, którymi chcesz się pochwalić, to jest to niezwykle elegancki pomysł na ich ekspozycję. Taka innowacyjna lampa znakomicie sprawdza się w gabinecie, biurze lub łazience.