Press "Enter" to skip to content

Drylownica na lato

Wszyscy, którzy cenią ekologiczne właściwości owoców i kochają używać je w swojej kuchni w różnorodnych formach, są zmuszeni zmierzyć się z problemem usuwania pestek, która bywa uciążliwa i niewygodna. Czynność ta nie tylko zajmuje nasz czas, ale od czasu do czasu również i sporo wysiłku. Owoce intensywnie plamią skórę rąk, a wydrążone amatorską dłonią oprócz tego zatracają swój estetyczny kształt i gorzej wyglądają w deserach czy tortach.

Drylownice do wiśni

Źródło: garneczki.pl

Bardzo dobrym rozstrzygnięciem tych wszelakich kłopotów są dostępne na rynku drylownice. Zazwyczaj stosuje się drylownice do wiśni (przykłady zobaczysz tu: drylownica do wiśni w portalu – owoc ten, z uwagi na swoją budowę, powoduje albowiem mnóstwo problemów z usuwaniem pestek.

Drylownica do wiśni sprawdzi się jak najbardziej także doskonale do czereśni. Wydrążone za jej pomocą owoce będzie można już bez żadnych problemów zastosować do produkcji ukochanych domowych przetworów – wszelkiego typu dżemów, konfitur, powideł, kompotów oraz win i nalewek. Owoce będą ozdobą słodkich deserów, a również rozkosznych ciast – placków, tart, serników, a także artystycznych tortów. Drylowane wiśnie szczególnie często stają się świetnym akcentem wytwornych tortów z ciemnego, czekoladowego ciasta. Drylownice ręczne są banalne w użytkowaniu, a ich dodatkowym walorem pozostają małe gabaryty, które sprawiają, że odnajdzie się dla nich miejsce we wszystkich, także najmniejszych kuchniach (zmieszczą się w zwykłej szufladzie na sztućce). Ręczna drylownica z reguły zrobiona jest z tworzywa bakelitowego z elementami ze stali nierdzewnej albo chromowanej. Można ją szybko wyczyścić, nieraz nawet w zmywarkach do naczyń. Innym narzędziem do ręcznego drylowania owoców jest profesjonalna drylownica do jabłek, która służy do usuwania gniazd nasiennych nie wyłącznie z jabłek, ale również np. z gruszek (zobacz także akcesoria kuchenne).

Drylownice automatyczne to z kolei rozwiązanie dla kuchni o większych wymiarach. Przeważnie składa się je i przytwierdza do blatu stołu na okres użytkowania.

Taki tekst przedstawia bardzo interesujące tematy, zatem jeżeli chcesz zgłębić prezentowany temat dokładniej, sprawdź również to oryginalne www.

Powiększa to równowagę urządzenia i hamuje jego przesuwaniu. Mechaniczna drylownica wyposażona jest w tłok, poręczny podajnik na owoce i dodatkowy pojemnik na pestki. Jej ostrza zwykle zrobione są ze szlachetnej stali nierdzewnej. Śród mechanicznych drylownic na rynku pojawiają się drylownice do śliwek. Są one niezwykle użyteczne, gdyż śliwka to jeden z najczęściej i najchętniej wykorzystywanych do domowych wyrobów owoców. Własnoręcznie zrobione powidła śliwkowe są niepowtarzalne, podobnie pyszne, leciutko kwaskowate kompoty czy ciasteczka kruche albo drożdżowe z dodatkiem śliwek.

Drylownica do owoców na pewno spełni także swoją funkcję np. jako drylownica do oliwek. Wydrylowane czarne i zielone oliwki są jednym z ukochanych elementów różnych przystawek, sałatek (zwłaszcza uwielbianej przez nie jedną osobę sałatki greckiej), a też np. wykwintnej tarty czy pizzy. Warto zaopatrzyć się w przydatną i wielofunkcyjną drylownicę, która zdecydowanie ułatwi nam rozmaite kuchenne prace.

Comments are closed.