Press "Enter" to skip to content

Które fototapety wykorzystać do wnętrza naszego domu?

Gdy zastanawiamy się jaką kupić fototapetę, należy przyjrzeć się propozycjom na rynku.
Fototapeta znana była klientom i to od jakiegoś czasu. Pierwsze fototapety zaczęły pokazywać się w Polsce w latach 80′ i 90′.

Łazienka, ceramika sanitarna Touch w wersji stojącej

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland
Wtedy fototapety przechodziły swój faktycznych bum. Każdy, kto remontował swoje lokum wybierał fototapetę. Ale jak to zazwyczaj z modą bywa, zainteresowanie podobną formą wystroju ściany nieco się zmniejszyło. Dzisiaj jednak ma ona znów swój rozkwit.
Obecnie fototapeta zmieniła swoje oblicze. Zmieniła się technika jej wytwarzania. Fenomen stosowania fototapety do kuchni, czy też (łazienki (polecamy north grzałki do bojlera)) nie jest niczym dziś odkrywczym. Nowoczesne wzory, modernistyczne widzenie świata i wyjście na przeciw potrzebom kupujących, sprawiło właśnie, że rynek oferujący fototapety przeżywa dzisiaj niezwykły rozkwit.
mieszkanie - odbicie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta jest znakomitym pomysłem na ozdobę wnętrza. Kiedyś mieliśmy do dyspozycji niewiele wzorów, obecnie jest ich faktycznie miliony. Wszystko zależy od pomysłowości odbiorcy. Fototapety do kuchni to świetny pomysł na ściany. W ten sposób możemy kreować ściany z wyobraźnią, pasją i reminiscencjami. Szczególnie inspirująca jest możność zrobienia fototapety z fotografii osobistych i wbrew pozorom nie trzeba do tego ogromnych zdjęć. Prócz pomysłu na wzór, jaki chcemy mieć na ścianie we własnej kuchni, trzeba zapoznać się z różnorodnością jej składu.

W Polsce dostępne są trzy najbardziej znane typy fototapet: foliowa, lateksowa i winylowa. Każda z nich różni się wykorzystaniem i trwałością. Należy jednak zastosować, tę najlepszą i najbardziej wytrzymałą.

Comments are closed.