Press "Enter" to skip to content

Materac o jakiej twardości najlepszy będzie dla ludzi z nadwagą?

Jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów materaców jednoosobowych. Jest to idealny wybór, gdy na przykład rozpoczynamy żyć w kawalerce.
Na jakość naszego nocnego odpoczynku wpływa nie rozmiar materaca jedynie jego twardość.

fototapeta

Autor: P. i A. Bykowscy
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/

tworzenie mebli ze krzynek

Autor: Judi Cox
Źródło: http://www.flickr.com
We właściwy sposób dobrany materac dostosuję się do krzywizny pleców oraz karku. Niezwykle ważna jest również długość materaca odnośnie wzrostu osoby na nim śpiącej. Użytkownicy materaców uważają, że różnica między wzrostem osoby śpiącej na materacu a długością tego typu materaca powinna liczyć 20 centymetrów. Bardzo wielu użytkowników twierdzi, że najzdrowszymi materacami są materace twarde. Podejście to jest jednak błędne.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Kliknij odsyłacz do wpisu, a poznasz dane na opisywany temat, który niewątpliwie Cię zafascynują.

Prawda jest taka, że za twardy materac nie dopasuje się do rzeczywistej linii kręgosłupa. Może nawet zdarzyć się odwrotnie, że to kręgosłup będzie zmuszony dopasować się do materaca. Zdarzyć się może także tak, że twardy materac uciskał będzie naczynia krwionośne. Zbyt twardy materac będzie niezdrowy dla zaawansowanych wiekiem osób, które ze względu na swe choroby muszą spędzać wiele czasu w łóżku.

Idealny materac 120×200 cm nie może być także za miękki. Znaczna miękkość materaca spowodować może, że plecy będą wyginały się za mocno, co posiada niezwykle nieodpowiedni wpływ na układ oddechowy. Materace są rozdzielone na pięć kategorii twardości od H1 do H5. Najbardziej miękkie są wersje o symbolu H1. Osoby, które ważą więcej niż 80 kilogramów muszą wybrać materace o symbolu H3. Najtwardsze materace polecane są osobom, które posiadają znaczną nadwagę. Najczęściej wybieranymi materacami są materace sprężynowe lub piankowe. Możemy wybrać materac, w jakim są wykorzystane kieszeniowe sprężyny w formacie multipocket. Dzięki temu rozwiązaniu materac taki jest bardzo komfortowy i niezwykle łatwo dostosowuje się do kształtu ciała odbiorcy.

Sprężyny zostały umieszczone w osobnych kieszeniach i powoduje to, że materac ugina się tylko w tamtym miejscu, w którym jest obciążony. Taki materac ma obustronną piankę wysokoelastyczną HR. Cechuje się ona znaczną wytrzymałością na odkształcenia.