Press "Enter" to skip to content

W czym pomagają kierunki malarskie? Czy są w ogóle niezbędne?

Czy malarz musi mieć ukończone studia, żeby zyskać uznanie? W dzisiejszych czasach absolutnie nie ma takiego wymogu, a jednak wielu młodych osób składa papiery na uczelnie artystyczne.

Wydaje się, że choć nie są one obowiązkiem, pomagają w karierze i zdobyciu publiczności.
Idealny kandydat na studia artystyczne powinien być po pierwsze zdolny. Nie jest to jednak wyłączny warunek. Studiujący malarze powinni charakteryzować się pozornie „nieartystycznymi” cechami. Wśród nich powinno się wymienić zdyscyplinowanie, regularność, rzetelność. Malarze oprócz talentu na pewno potrzebują także zacięcia do pracy.

Ekscytujący wpis? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten odnośnik, ponieważ w witrynie (http://www.prymat.net/oferta/szalunki/szalunki-stropowe/), którą tu odnajdziesz, także jest coś ciekawego.

Bez tego wszystkiego ciężko jest wyobrazić sobie zakończenie niełatwych studiów i dalszą artystyczną drogę. To fakt, spora część zajęć odbywa się w pracowniach malarskich, w których pod okiem profesjonalnych artystów kształci się technikę, wyobraźnię, a także próbuje nowych rzeczy. Malowanie jest oczywiście sporą częścią programu studiów, ale nie jest ono jedyną jego częścią. Studia malarskie nie zaoferują nikomu talentu, ale niewątpliwie mogą wesprzeć w jego rozwoju.

firany do pokoju i sypialni

Autor: Kool Cats Photography over 3 Million Views
Źródło: http://www.flickr.com
malarze

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com
Co ważne, nabywa się na nich podstawową wiedzę w innych dziedzinach sztuki. Kształcą także w obszarach teoretycznych. Dzięki nim powinno się wykształcić pewnego rodzaju erudycję, na przykład w dziedzinie historii sztuki. Historia sztuki albo malarstwa są tak istotne, żeby malarze mogli się poruszać w dziedzictwie przeszłych lat. Ich dzieła mogą wtedy nawiązywać do wcześniejszych dzieł i wchodzić z nimi w subtelne relacje.

Kierunek malarski bez wątpienia da wgląd w środowisko artystyczne, pozwoli z jednej strony je odkryć, z drugiej nabrać wobec niego pokory. Powinien pokazać, że zawód artysty, zazwyczaj nie oznacza życia lekkoducha.

Da niepowtarzalną szansę rozwoju, ale i pozwoli odkrycia i przekraczania indywidualnych granic.
Czy mając to wszystko w pamięci, warto rozważyć studia malarskie? Jeśli w aspirujących malarzach tkwi realna miłość do sztuki, niewątpliwie powinni przynajmniej sprawdzić ofertę uczelni artystycznych.