Press "Enter" to skip to content

Czy do płyty indukcyjnej można używać patelni aluminiowej?

Innowacyjna patelnia jest o dużo bardziej użyteczna niż ta, jaką pamiętamy od dawna. Pozwalają przygotowywać dania bez dodatku tłuszczu. Potrawy nie przywierają do patelni, a indukcyjne patelnie są jeszcze częściej kupowane przez kobiety, ponieważ pytę indukcyjną ma coraz więcej osób.

Kuchnia indukcyjna jest nowoczesna i funkcjonalna. Zaletą tego typu kuchni jest duża energooszczędność. Patelnia indukcyjna powinna być dobrana do rodzaju dań, jakie będziemy przygotowywać. Inną patelnię dobrać należy do placków a inną do smażenia kotletów ze schabu na głębszym tłuszczu. Jeżeli pragniemy, żeby nasze potrawy w każdym przypadku były pyszne, powinniśmy stosownie dobrać wielkość i materiał, z którego wyprodukowana jest patelnia. Tego typu patelnia powinna być również przygotowana do upodobań pani domu. Powinna mieć indukcyjne dno, które będzie oddziaływać razem z polem magnetycznym płyty indukcyjnej. Tego typu naczynie powinno posiadać płaskie dno. Patelnie, jakie posiadają wybrzuszenie nie będą współgrały z płytą grzewczą. Wytwórcy na dnie tego typu patelni zamieszczają znaczek indukcji.
patelnia indukcyjna

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
tapety

Autor: Donald Lee Pardue
Źródło: http://www.flickr.com
Do używania patelni na kuchence indukcyjnej, rekomenduje się wykorzystywanie patelni żeliwnych albo wykonanych ze stali. Nie warto inwestować w patelnię miedzianą czy też alumiową. Nie można również używać ceramiki oraz nowoczesnego szkła. Niektóre patelnie na dnie mają stalowy lub żeliwny krążek co powoduje, że także taka patelnia będzie działać na płycie indukcyjnej.

Czy poszukujesz nowych i interesujących postów na powyższy temat? Służymy pomocą – kliknij, aby przeczytać (http://centrumhigieny.pl/ostrzalki-do-nozy) tu rzetelne wątki.

Od zwykłej patelni, patelnia indukcyjna różni się głównie tym, że ma magnetyczne dno. Na kuchence indukcyjnej sprawdzi się każda patelnia, której dno przytrzyma magnes.

Patelnie do kuchenek indukcyjnych przeważnie są ciężkie. Więc jeśli przyzwyczailiśmy się do patelni leciutkich, można dobrać patelnię aluminiową, która na dnie posiada umieszczony krążek stalowy lub żeliwny.