Press "Enter" to skip to content

Dlaczego złota rybka nigdy nie może pływać w kulistym akwarium?

Jeżeli Twoje dziecko bardzo chciałoby mieć jakieś zwierzę, lecz boisz się, czy da sobie radę z opieką, to dobrym rozwiązaniem jest kupienie małych rybek, ponieważ są one mało wymagające.

Pokój dzienny

Autor: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu nic zaskakującego, że akwarystyka jest tak znana.
Jest to też zresztą niezwykle interesujące hobby. Utworzenie eleganckiego i poprawnie działającego akwarium nie jest jednak łatwe.

Jeżeli taka kwestia Cię interesuje, to kliknij ten link, ponieważ bardzo zbliżone tematy zawiera właśnie ten portal (http://www.alena-firany.pl/firany-zas/pokoj-dzienny-i-sypialnia/dzienny-sypialnia-firanki-gotowe/dzienny-sypialnia-firanki-gotowe-szyte.html). On również jest wart uwagi.

Aby przebywające w akwarium roślinki oraz rybki rozwijały się dobrze w odpowiednich warunkach, konieczne jest prawidłowe wybranie akwarium. Najistotniejszą sprawą przy jego wyborze jest jak najlepsze zaplanowanie, dlatego też najlepszym pomysłem okaże się obejrzenie dużej ilości inspirujących zdjęć i ofert zaoferowanych przez w większym stopniu doświadczonych pasjonatów akwarystyki. Wstępnie prawidłowo by było sięgnąć po średniej wielkości zbiornik oraz mające niewielkie wymagania rodzaje roślinek i ryb.

Jeśli tego typu przymiarka z małym oraz niewiele wymagającym zestawem nam się uda, to można by trochę odmienić położenie oraz zawartość naszego akwarium. Ciekawym rozwiązaniem są przykładowo akwaria okrągłe, jakie nie są jednak zalecane do hodowli rybek. Popularność takiego okrągłego akwarium z będącą tam złotą rybką jest niestety utrwalona za pomocą dużej ilości bajek oraz filmów, w których w tego typu okrągłym akwarium pływa samotna złota rybka.

Niestety tego typu wybór to stuprocentowa śmierć dla takiej złotej rybki, gdyż tego typu kuliste ścianki wywołują choroby oczu, kłopoty z orientacją w przestrzeni czy też postrzeganiem linii bocznej, która pozwala rybom utrzymywać równowagę. Dlatego też lepiej jest nabyć akwarium prostokątne, profilowane albo narożne.