Press "Enter" to skip to content

Jakiego rodzaju lampy nocne zamieścić w sypialni, kiedy lubimy nastrojową aurę?

Alkowa jest to stanowisko, w którym moglibyśmy się odprężyć po trudnym dniu oraz wygodnie się przespać. Przytulne wnętrza możemy łatwo wykreować przy użyciu światła oraz tapicerowanych mebli i mięciutkich tkanin.
Bardzo istotne w sypialni są lampy nocne.

charakter

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker

Mogłyby to być subtelne lampy, które wiszą tuż nad dolną częścią łóżka lub w centralnym miejscu sufitu.

Ten odnośnik (http://z-nami.eu/firma-wynajmujaca-mieszkania-warszawa/) prowadzi do bardzo ciekawej strony, która zawiera równie intrygujące dane na opisywany wątek.

Lekka forma lampy sprawi, że światło nie będzie męczyć oczu, tylko będzie łagodnie zmiękczać i rozpraszać światło. Doskonały wybór to lampa o materiałowym abażurze. Może być także stworzona z mlecznego szkła. Oprócz wymarzonego zarysu tego typu lampy, koniecznie musimy zadbać także o żarówkę, która będzie dawać przyjemny blask. Idealne są te, jakich światło jest ciepłe i posiadają barwę podobną do światła dziennego. Możemy także zainwestować w ustawiany ściemniacz, jeżeli lubimy bawić się siłą światła. Dzięki takiemu regulatorowi zyskamy tego typu nastrój jaki będziemy chcieć. Niezwykle właściwym rozwiązaniem do montażu w sypialni jest także oryginalny kilkuramienny żyrandol. Kupując żarówki do takiego żyrandola powinniśmy zwracać uwagę na dobór żarówek o określonej mocy. Jeśli mamy w planach oświetlenie boczne, to w żyrandolu mogą być żarówki o mocy 35-40 W.

lampy nocne

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Niewiele osób wyobraża sobie sypialnię bez światła bocznego. Aktualnie na prowadzeniu są lampy stołowe, jakie umieszczone są na nocnym stoliku. Kiedy wybieramy model takiego typu, musimy pamiętać, żeby dolna krawędź abażuru mieściła się nie wyżej niż 50 cm od poziomu materaca. Zapewnimy dzięki temu największy luksus naszym oczom oraz nie będą się one męczyć podczas wieczornego czytania. Pomysłem na oświetlenie sypialni są również kinkiety ścienne.

Zazwyczaj są to niewielkie oraz gustowne lampy, jakie są dyskretną dekoracją całej sypialni i jest to świetny sposób na zbudowanie romantycznej aury. Mimo tego, że kinkiety dają światło kierunkowe, doskonale sprawdzają się w sypialni.