Press "Enter" to skip to content

Jakiego rodzaju rodzaje drzewa wykorzystuje się do wykonywania drewnianych schodów?

Polska jest jednym z kluczowych wytwórców znakomitej jakości tworzyw wykonanych z drewna w całej Europie. Nic zaskakującego, przecież drewno jest polskim dobrem narodowym, a równocześnie bardzo trwałym materiałem, który może nadawać ciepło każdemu pomieszczeniu.
Dlatego też przy planowaniu budowy domu, warto wziąć po uwagę taki właśnie surowiec, gdy nadejdzie chwila, kiedy będziemy rozstrzygać o tym, jakie chcielibyśmy posiadać w nim schody.

Należałoby mieć świadomość, że schody drewniane wytwarzane są najczęściej z jednego z tego typu rodzajów drzewa jak jesion czy drzewo orzechowe.

Zainteresowały Cię wiadomości zawarte w tym tekście? Na pewno spodoba Ci się też dodatkowe czytanie (http://wkg.pl/misja-cele-i-zasady/). Nie ociągaj się zatem i przejdź do następnej witryny.

Należy także pamiętać, że schody wyprodukowane z drewna posiadają dużo interesujących cech, które odróżniają je od schodów, które były stworzone z innych materiałów. Przede wszystkim chodzi tu o trwałość takiego materiału. Jeżeli schody były wykonane z właściwego jakościowo drzewa, to mogą wytrzymywać nawet setki lat. W najwyższym stopniu wskazane jest drzewo dębowe, które uznawane jest jako w najwyższym stopniu luksusowe, a przez to najdroższe. Jest tak dlatego, że drewno dębowe jest bardzo twarde i niezwykle odporne na ścieranie.

Oświetlenie ogrodowe

Autor: Ikea
Źródło: Ikea
biurko lekarza

Źródło: pixabay.com
Osoba niepełnosprawna

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo niezłym gatunkiem drzewa jest jesion. Jest to dosyć twarde, przy czym równocześnie dosyć elastyczne drewno. Ciekawą nowinką może być to, że jesion czarny jest nawet w większym stopniu wytrzymały na starcie niż dąb. Jesion występuje w 16 wersjach, zatem byłoby z czego dokonywać wyboru.

Ciekawą alternatywą byłyby schody drewniane wykonane z drzewa orzecha włoskiego. Im jest ono starsze, tym jest ciemniejsze. Należy jednak pamiętać, że o drzewo orzechowe należy pieczołowicie troszczyć się poprzez często wykonywane polerowanie.