Press "Enter" to skip to content

Jakiego rodzaju występują rodzaje oczyszczaczy powietrza oraz jak dużo mogą one kosztować?

Każdego dnia spędzamy dużo czasu w różnego rodzaju zamkniętych pomieszczeniach. Niezależnie od tego, czy przebywamy w pracy czy też w domu, w każdym takim miejscu jesteśmy narażani na bezpośredni kontakt z roztoczami, kurzem czy zwierzęcą sierścią lub zarodnikami grzybów.
Z tego też powodu jeżeli pragniemy mieć gwarancję, że w tego typu miejscach będziemy oddychali czystym powietrzem, warto byłoby zainwestować właściwe urządzenie.

Przy jego pomocy możemy skutecznie przeprowadzić oczyszczanie powietrza. Może ono wyeliminować niemalże wszystkie bakterie, wirusy czy alergeny. Osoby, które wykorzystują już oczyszczacze powietrza przekonują, że o wiele zmalała w ich domach ilość kurzu. Na rynku istnieją różne urządzenia, które mogłyby kosztować od kilkuset do nawet paru tysięcy złotych. O tym, jak wielkie znaczenie ma jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy przekonuje WHO ogłaszając, że co trzeci udar jest spowodowany właśnie zanieczyszczonym otoczeniem.
materiał

Autor: andTradition
Źródło: Stereodesign.pl
Bardzo wiele urządzeń, których zadaniem jest oczyszczanie powietrza, działa na zasadzie jego filtracji za pomocą aktywnego węgla lub filtrów HEPA. Trochę bardziej skomplikowane urządzenia działają także przy wykorzystaniu jonizowania powietrza. Stosują one promieniowanie UV i filtry fotokatalityczne. Istnieją przeróżne rodzaje oczyszczaczy powietrza. Niektóre są proponowane alergikom, inne są dobre na smog, co poniektóre posiadają wbudowany nawilżacz powietrza, a jeszcze inne mają jonizatory.

Niektóre mają filtr HEPA, odmienne węglowy czy elektrostatyczny albo tkankowy.

Jak uważasz? Czy informacje na omawiany temat są niezwykłe? Jeśli tak, to przejrzyj tekst, a odnajdziesz w nim dużo fantastycznych wiadomości, które przyciągną Twoją uwagę.

Istnieje zatem szeroki wybór, więc możemy dopasować zakup do indywidualnych zapotrzebowań.