Press "Enter" to skip to content

Każdy rodak pamięta zapewne meble wykonane ze sklejki, jednak ich zastosowanie jest o wiele większe

Przeróżnego typu dykty najczęściej nie cieszą się popularnością, ponieważ niepotrzebnie kojarzą się nam one jedynie z komunistycznymi meblościankami.

masaż relaksacyjny

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com
reprodukcja obrazu Pierre-Paul Ruben

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Sklejka ma dosyć spore zastosowanie. Najczęściej wszystkim kojarzy się wyłącznie z niskiej jakości meblami z czasów PRL-u.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat opisany w naszym poście? Zatem zapraszamy – kliknij odsyłacz i przeglądaj nowe inspirujące wiadomości.

Jednakże to nieprawdziwe skojarzenie. Istotne jest, żeby poznać całe spektrum możliwości, które zapewnia nam ten rodzaj tworzywa. Bywa ona robiona z różnych gatunków drewna. Jej zewnętrzne powłoki mogą być wykonane nawet z dość kosztownego egzotycznego drzewa. Najważniejsze jest to, że warstwy wewnętrzne są najczęściej zrobione z najtańszej brzozy albo sosny. Wtedy deska prezentować się będzie niczym stuprocentowy dąb lub buk, a będzie zdecydowanie tańsza oraz lżejsza. Fakt, sklejki bywają najczęściej używane do produkcji mebli. Jednak znacznie częściej znajdziemy je współcześnie w budownictwie (rusztowania), w produkcji opakowań (kartony) oraz w produkcji zabawek. Ich zastosowanie doprawdy jest duże oraz znajdziemy je w wielu sektorach przemysłu. Sklejka zazwyczaj ma dużo warstw, ale jej szerokość może się w dużej mierze wahać od 3 do przykładowo 40 mm. Zwykle na sklejkach można też znaleźć informację, że jest ona wodoodporna. Trzeba tu jednak wspomnieć, że drewno zazwyczaj nasiąknie wodą.

Chodzi tu po prostu o klej, który jest używany do sklejania wszystkich warstw. Nie napęcznieje on zatem od wilgoci i nie spowoduje, że na zewnętrznej powłoce sklejki pojawią się wybrzuszenia. Należy o tym pamiętać podczas zakupów.