Press "Enter" to skip to content

Kuchnia: w jaki sposób zaaranżować funkcjonalną przestrzeń

Małe i duże, otwarte oraz zamknięte, klasyczne i nowoczesne. Propozycje na kuchnię możemy mnożyć bez końca! Efektywna kuchnia, w której pichcenie jest prostsze i przyjemnie może zaistnieć również w Twym mieszkaniu.

zobacz szczegóły

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym tekście doradzamy, w jaki sposób zaaranżować pomieszczenie odpowiadające Twoim indywidualnym wymogom. Podczas projektowania kuchni newralgiczne znaczenie ma jej ergonomiczność, w związku z tym dobry projekt musi zostać przygotowany zgodnie z zasadami ergonomii. Odgraniczenie specjalnych rejonów kuchni zagwarantuje wygodę oraz prostotę eksploatacji. Idealnie urządzona kuchnia jest „sercem” mieszkania, w którym ogniskuje się życie rodzinne a razem spędza się dużo czasu. Dobrze jest dołożyć starań, żeby stworzyć kuchnię, w jakiej będziesz się czuł komfortowo, natomiast pichcenie stanie się przyjemnością bądź – w najgorszym razie – niebolesnym zadaniem.

Farba Kuchnia-Łazienka

Autor: Śnieżka
Źródło: Śnieżka

Powinieneś zaaranżować powierzchnię kuchenną wziąwszy pod uwagę swoje zwyczaje a także styl życia. Musisz posiadać wiedzę, co jest dla ciebie najistotniejszym, wówczas łatwiej przyjmiesz bądź wykluczysz pewne wyjścia, bez problemu wyjaśnisz projektantowi lub doradcy w markecie budowlano-remontowym, jakie masz oczekiwania. Ergonomiczność we wnętrzu kuchennym to podział wnętrza na rejony praktyczne. W każdej kuchni możesz wydzielić parę głównych rejonów: spiżarniany (spiżarka, schładzarka, zamrażarka), zmywania i wstępnego przygotowania (rejon zlewu), przygotowania potraw (blaty kuchenne ), oraz strefa kucharzenia (piekarnik, grill jak też inne narzędzia do obróbki termicznej).

Główną regułą jest rozmieszczenie tychże stref w pomieszczeniu kuchennym w ten sposób, by móc bez trudu jak też płynnie przechodzić od jednego etapu przyrządzania posiłku do ostatniego (sprawdź całość).

Czy taka publikacja była dla Ciebie absorbująca? Jeżeli tak, to notabene więcej zobaczysz tutaj (https://www.meblemagnat.pl/materace-sprezynowe-120×200), który również analizuje taką kwestię.

Rzecz jasna, kiedy przechodzi się od założeń teoretycznych do rozplanowania w rzeczywistej przestrzeni, najczęściej poszczególne zastosowania z następujących po sobie stref nakładają się a także przenikają się wzajemnie. Pamiętaj niemniej jednak, że ważniejsze aniżeli rygorystyczne trzymanie się zasad ergonomii jest to, abyś dobrze czuł się w swojej własnej kuchni. Od wszelkiej reguły bywają odstępstwa, musisz tylko całkowicie świadomie decydować się na nie. Stół oraz blaty kuchenne – bez względu na to z jakiego materiału będą zrobione – powinny być łatwe do czyszczenia oraz odporne na zarysowania.

Comments are closed.