Press "Enter" to skip to content

O czym należy pamiętać wybierając się pierwszy raz na ściankę wspinaczkową?

Niektórym osobom wspinanie może kojarzyć się z dużymi górami, mrozem oraz himalaizmem. Dziś jednak posiadamy wiele innych wspinaczkowych dyscyplin, jakie mogą być prawdziwą przyjemnością na początkowym etapie przygody wspinaczkowej.

Sport tego typu jak wspinanie to sport dla każdego.
Dziś każde bardziej znaczące miasteczko w naszym państwie ma swoje ścianki wspinaczkowe. Od paru lat wspinanie staje się bardzo modne oraz można spotkać ścianki, które są także w małych miasteczkach. Na samym początku warto pójść na ściankę z większą grupą. Po przyjściu na tego typu ściankę nauczeni zostaniemy jak zakładać uprząż i asekuracji na wędkę. Jeżeli na ściankę przyjdziesz sam, wtedy możesz wspinać się z operatorem lub na ściankach niskich nad materacami. Tego typu rodzaj wspinania to tzw. bouldering. Takie jednorazowe wspinanie, jest to koszt około 20 złotych. Na bilecie tym możesz przebywać tak wiele godzin, ile będziesz chciał. W rzeczywistości jednak już po dwóch, trzech godzinach poczujesz się bardzo zmęczony.
dom

Autor: Podlogi.info
Źródło: Podlogi.info
Na ściankach wspinaczkowych są przebieralnie, prysznice i łazienki. Jest często także inny socjal. Sprzęt do wspinania możemy pożyczyć na miejscu. Do wspinania potrzebować będziemy wygodnego ubrania. Najlepsze będą krótkie spodenki wentylacja wrocław dres. Na miejscu możemy pożyczyć uprząż wspinaczkową. Dobrze jest posiadać również woreczek na magnezję, który pozwala usunąć nadmiar potu z dłoni. Odmienną sprawą są buty do wspinania. Są one szczególnie ogumowane i są bardzo obcisłe. Tego typu obuwie możemy kupić w markecie za około 200 złotych albo można by też pożyczyć je na miejscu. Wypożyczenie butów polecane jest na początek.

Można by też zabrać na przykład tenisówki lub inne ściśle przyległe buty, jakie mają delikatną podeszwę. Ścianki wspinaczkowe są także dostępne dla dzieciaków powyżej 3 lat.