Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób zaaranżować oraz wyekwipować pokój dzienny?

Salon to domowe centrum relaksu. Jedni czytają tutaj książkę, drudzy oglądają filmy; ktoś kocha bawić się na dywanie z maluchem, natomiast ktoś inny surfuje w sieci siedząc na kanapie z notebookiem .
Pokój dzienny jest to również punkt wspólnych posiłków oraz przyjmowania naszych gości.

biurko

Autor: ABRA
Źródło: ABRA
Z owego pokoju korzystać będą wszyscy lokatorzy, natomiast poniektóre aktywności muszą się odbywać równolegle.

Jeżeli omawiany w tym miejscu wpis okazał się dla Ciebie ciekawy, kliknij tutaj, gdyż naprawdę warto zobaczyć tam (http://wkg.pl/oferta/branze/energetyka/) też inny tego typu tekst!

W jaki sposób zaprojektować pokój dzienny, jaki bez kłopotu spełni wszystkie nasze wyczekiwania? Większość osób, która aranżuje swe pierwsze mieszkanko sądzi, iż najlepszym kształtem dla pokoju dziennego będzie kwadrat bądź prostokąt przybliżony do kształtu kwadratu. To fakt, lecz tylko w odniesieniu do małych powierzchni. Jeżeli salon jest ogromny, nietypowy kształt może stać się jego atutem, bowiem w sposób naturalny pomaga wyodrębnić funkcjonalne rejony. Układ litery „L” możemy wykorzystać do stworzenia strefy odpoczynku a także strefy jadalnianej, nieckę możesz zmienić w gabinet. Przyjrzyj się dokładnie swojemu salonowi oraz wykorzystaj jego kształt.

koszty

Autor: Hong Phuc FOSSASIA
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój dzienny przynależy do ogólnodostępnej strefy, w jakiej znajdują się też – kuchnia, jadalnia, umywalnia a także hol. Naturalnym a także idealnym rozkładem będzie następujący ciąg komunikacyjny: hall, salon, jadalnia oraz kuchnia. Obok, jednak troszeczkę z boku, winna się znaleźć łazienka. W mieszkaniu naturalnym położeniem salonu będzie część środkowa.

W domku dobrze będzie umiejscowić pokój dzienny na parterze – wtenczas nieskomplikowany będzie dostęp do ogródka, dzięki czemu latem możemy powiększyć nawierzchnię salonu o taras. Do pokoju dziennego wybieraj duże, mięciutkie dywany. Miej na uwadze, że podłoga to ogromna płaska powierzchnia, jaka ma olbrzymi wpływ na stylistykę pomieszczenia.