Press "Enter" to skip to content

Z jakimi rozwiązaniami wyposażyć łazienkę w swoim domu czyli zalety i wady wanien oraz prysznicowych kabin.

Do podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki zaliczyć można wanny i prysznice. Spory na temat tego, co będzie lepsze, toczą się od dawna, obie opcje mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników, a tak naprawdę każdy i tak wybierze to, co mu spasuje.

kabina prysznicowa

Autor: Plage Vinilos y Adhesivos
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście są szczęśliwcy, którzy posiadają na tyle pojemne łazienki, że można tam będzie zmieścić tam oba te sprzęty, lecz zdecydowana większość będzie się musiała na coś zdecydować. Co więcej, przeważnie decyzja taka nie będzie podyktowana faktyczną potrzebą, ale ograniczeniami wynikającymi po prostu z malutkiej łazienki. Z tego też powodu bez sensu będzie przekonywanie kogokolwiek nad wyższością któregoś z tych rozwiązań, ale najkorzystniej pokazać plusy i minusy obu. A co ktoś wybierze, to będzie już jego osobista sprawa, ewentualnie podyktowana względami praktycznymi. Trzeba przy tym tylko pamiętać, aby myśleć kilka lat do przodu, a nie jedynie o bieżących potrzebach, bo przykładowo przy dzieciach ma się jednak zupełnie inne preferencje.

Kabiny prysznicowe, które kupisz tutaj, mają tę niezaprzeczalną zaletę, że zajmują bardzo mało miejsca w łazience. Typowa kabina ma trochę mniej niż metr kwadratowy powierzchni, i da się ją przykładowo elegancko zmieścić gdzieś do kąta, gdzie specjalnie nie będzie przeszkadzać. Całkowicie inaczej jest z wannami, im mają większe gabaryty, tym potrzebują więcej miejsca. W małych pomieszczeniach wstawienie za długiej wanny spowodować może, że zabraknie w niej miejsca na pozostałe istotne meble i sprzęty.

Lecz miejsce to tylko jedna z wielu cech, nad którą trzeba się zastanowić.

Zweryfikuj kolejny ciekawy news, żeby poznać sporo detali na fascynujący Cię temat. Namawiamy i życzymy miłej lektury!

Bardzo istotna będzie również wygoda użytkowania, a tu jednak zdecydowaną przewagę mają wanny. Prysznic doskonale nadaje się na szybką kąpiel na stojąco, ale nie bardzo się da pod nim poleżeć, a tym bardziej zrobić kąpiel niemowlakowi. A w wannie, właśnie dlatego że zajmuje tak dużo miejsca, da się bardzo dobrze, co wielu ludzi bardzo docenia. Mniej znaczących wad i zalet jest jeszcze kilka i tak naprawdę każdy sam musi je przeanalizować i wybrać najlepsze rozwiązanie.

Comments are closed.