Press "Enter" to skip to content

Jak urządzić mieszkanie to z wcześniej przygotowanym planem. Bez tego może nam się nie udać

W jaki sposób rozplanować mieszkanie, żeby było czymś więcej niż tylko przytulnym gniazdkiem? Potrzeba do tego zmysłu praktycznego, dzięki której określimy nasze upodobania także na najbliższe lata. Z aranżacja mieszkania bowiem jest tak, że nie liczy się tylko „tu i teraz”, szczególnie ważna jest perspektywa kilkuletnia.

meble dzieciece

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Co z tego, że teraz będzie nam się dobrze mieszkało, a co zkolejnymi latami?
Aranżowanie mieszkania to nie jednorazowy wyczyn, do którego można podejść bez wcześniejszego planu. To tak jakbyśmy chcieli dojechać do innego państwa bez nawigacji, zdaje się to niemożliwe. Pewnie byśmy gdzieś dotarli, ale jakie byłyby nasze korzyści? No, chyba same kłopoty. Podobnie można rzec o bezmyślnie urządzonym mieszkaniu. Także byśmy uzyskali jakiś rezultat, ale to byłoby wszystko, co jesteśmy w stanie zrobić.
Nie ma tu odwrotu i taryfy ulgowej, więc jeśli rzeczywiście chcemy urządzić mieszkanie porządnie i na lata konieczny jest odpowiedni plan. Jeśli w domu są dzieci, powiedzmy we wczesnoszkolnym wieku, to potrzebują specjalnych mebli przeznaczonych dla dzieci, ale… tylko do konkretnego momentu. Później nie będą spełniały swojej funkcji. Nie lepiej więc znaleźć meble bardziej uniwersalne, które będą mogły być dłużej używane? Oczywiście, nie popadajmy w przesadę i nie nabywajmy mebli dla dorosłych, ale są takie meble kuchnie na wymiar dziecięce – więcej mebli dla dzieci, które doskonalespełniają swoje zadanie, gdy dziecko już trochę podrośnie. Podobnie można czerpać z interesujących rozwiązań, na przykład dotyczących funkcji salonu. Kto wie, jak to będzie w przyszłości. Czy potrzebny będzie nocleg dla odwiedzających nas przyjaciół?
W tym przypadku interesującym pomysłem może być kanapa z funkcją spania. Zamiast oferować naszym gościom swoje łóżko lub fragment podłogi, lepiej zaproponować komfortową sofę. W ogóle warto przed zakupem każdej rzeczy zastanowić się, jaka będzie miała rolę teraz, ale też w przyszłości – odwiedź meble.pl.

Najgorzej bowiem jest wtedy, gdy kupujemy coś na kilka sezonów, a przecież to wszystko wymaga od nas nakładów finansowych, więc wydajemy pieniądze wielokrotnie. To trochę niepraktyczne. Nie dość, że bez trudu pozbywamy się pieniędzy, to robimy to zupełnie bez jakiegokolwiek planu.

Comments are closed.