Press "Enter" to skip to content

Jak zaprojektować salon z aneksem kuchennym żeby był dobrze przemyślany?

Kuchnie w postaci aneksu połączonego z pokojem dziennym to współcześnie bardzo rozpowszechnione rozwiązanie w nowych apartamentach. Utarła się już opinia, iż to fortel dla wnętrz o niedużym metrażu, jednakże nie do końca jest to prawdą. Aneksy kuchenne zagościły również w projektach większych wnętrz, gdyż zdobyły sobie uznanie klientów, jako podejście nowoczesne, a zarazem sprzyjające wspólnemu, familijnemu spędzaniu czasu. W jaki sposób takie wnętrze urządzić, by było ładne jak też praktyczne równocześnie?

mieszkanie

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

W zależności od tego, jaką przestrzeń razem zajmuje aneks razem z salonem i jakie są twoje wymogi, możesz pozostawić aneks i salon jako jedno pomieszczenie lub częściowo je od siebie oddzielić – na przykład ścianką, wysepką albo barkiem. Aneks otwarty świetnie sprawdzi się w apartamentach (zobacz skleposwietlenie.pl) o mniejszych metrażach, zwiększając je optycznie oraz dając wrażenie przestrzeni. Jednocześnie zapełni część kuchenną naturalnym światłem, co będzie ważne zwłaszcza w tych mieszkaniach, w których w części z aneksem nie ma okien. Otwarty aneks umożliwi ci także wydzielenie przestrzeni jadalnej. Planując aneks otwarty, zwróć szczególną baczność na ergonomiczność kuchni, czy będziesz mieć dość dużo miejsca naskładowanie sprzętu kuchennego i zastawy? Czy będziesz mieć wystarczającą powierzchnię roboczą do swobodnego przygotowywania posiłków? Bierz pod uwagę miejsce potrzebne na lodówkę, zlewozmywak, płytę grzewczą albo zmywarkę do naczyń. Pamiętaj też, iż w pobliżu blatu roboczego powinny się znajdować minimum 2 wolne gniazda elektryczne. Dwa pomieszczenia połączone w jedno przynoszą wiele możliwości interesującej aranżacji. Należy mieć na uwadze zachowanie jednego, wspólnego stylu obydwu wnętrz, jednak wcale nie muszą one być do siebie podobne jak 2 kropelki wody.

Masz kilka opcji, by oddzielić od siebie aneks oraz salon nie tracąc przy tym poczucia powierzchni, a przy okazji zarabiając ponadprogramowe miejsce na przykład na przechowywanie sprzętu kuchennego albo przyrządzanie posiłków.
Wyspa. Docenisz ją, jeśli lubisz gotowanie wspólnie z familią bądź znajomymi. Wyspa gwarantuje bowiem swobodne prace kuchenne wielu osobom jednocześnie. Wysepka w kuchni wprost pobudza do wspólnego kucharzenia i rozmów. Dzięki niej gotowanie staje się przyjemnością. Obecne rozwiązania techniczne pozwalają na to, by częścią wyspy był np. zlew bądź płyta grzewcza. Bez kłopotu znajdziesz również okap kuchenny do montażu ponad nią. Trzonem wyspy mogą być szafki kuchenne ewentualnie płyty MDF, które możesz pomalować. Wykończenie wnętrz zależy już tylko od ciebie .

Comments are closed.