Press "Enter" to skip to content

Jaki materac jest najlepszy dla ludzi stosunkowo lekkich?

Materac jest konstrukcją stworzoną po to, żeby gwarantować naszemu ciału właściwe oparcie w czasie leżenia. W odpowiedni sposób dobrany zapewnia zdrowy, komfortowy oraz bezpieczny sen.

biurko

Autor: Ahmed Helal
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet najwygodniejsza sofa, wersalka czy narożnik nie zagwarantują nam tego, gdyż takie meble przeważnie są twarde i są przeznaczone do użytku w pozycji siedzącej. Mogłyby też służyć jedynie do okazjonalnego snu. Niestety posiadacze mniejszych domów są postawieni często przed kłopotem wtedy, kiedy planują kupno łóżka. Niełatwo w takiej sytuacji jest o idealne rozwiązanie funkcjonalne i przestrzenne, przy czym warto poświęcić nieco więcej uwagi takiej decyzji, ponieważ odpowiednie oparcie ciała w trakcie snu jest po prostu lokatą w nasze zdrowie. Najważniejsze zadanie jakie powinien spełniać każdy materac, to właściwe oparcie naszych pleców, z tego też powodu taki produkt musi być w każdym przypadku dostosowany do ciężaru i wzrostu użytkownika. Stosunkowo powszechna jest sugestia, że materac musi być jak najtwardszy.
firmy

Autor: BAGGI Design
Źródło: BAGGI Design
Pogląd taki pochodzi z czasów, gdy wykorzystywano proste sprężyny bonelowe, włókno kokosowe i trawę morską, natomiast synonimem klasy oraz trwałości była właśnie twardość. Faktem jest jednak to, że to waga użytkownika jest wskaźnikiem nośności oraz jeżeli zdecydujemy się na model zbyt twardy, to zwyczajnie będziemy się na nim męczyli. Dobrze wybrany produkt, dla przykładu materac 120×200, nie jest ani za miękki, ani też zbyt twardy, przy czym idealnie dostosowuje się do krzywizny pleców.

Musimy mieć świadomość tego, że wybrany przez nas wzór musi być przynajmniej o 20 cm dłuższy od osoby, która będzie na nim spać.

Szczegółowe wiadomości na opracowany w naszym wpisie są Ci potrzebne? Bez stresu. Kliknij w ten link i wszelkie inne wątki tu (http://www.lukadimeble.com/) otrzymasz. Namawiamy!

Każdy człowiek posiada inną budowę ciała, z tego też powodu jeżeli jest cięższy, materac ma być twardszy, z kolei w przypadku osoby relatywnie lekkiej – materac powinien być bardziej miękki.