Press "Enter" to skip to content

Jakie są podstawowe zasady przy projektowaniu kuchni, najlepsze materiały na podłogi oraz ściany.

Kuchnia w większości domów pełni bardzo ważną rolę, nie tylko przygotowuje się tam posiłki, lecz także będzie służyć jako miejsce codziennych rozmów i spotkań. O ile oczywiście znajdzie się w niej wystarczająca powierzchnia na to, żeby postawić stół, bo wiele kuchni jest tak mała, że trudno w nich o jakieś aranżacyjne szaleństwa. Sposobów na wykończenie wnętrza kuchni jest bardzo dużo, ale tak naprawdę w prawie wszystkich przypadkach ich wyposażenie jest niezmienne. Kuchnie opierają się na szafkach, i wiszących, i stojących.

okap kuchenny

Autor: Alex Ansley
Źródło: http://www.flickr.com

Dolne szafki z reguły pokryte są mocnym, odpornym na wiele różnych rzeczy blatem roboczym, na jakim wykonywać można najróżniejsze prace a także postawić sporo sprzętów i przedmiotów. W ciągu dolnych szafek przeważnie ustawione są jeszcze dwa istotne sprzęty, czyli chłodziarka oraz elektryczna lub gazowa kuchenka. Przeważnie szafki dolne stawiane są pod jedną lub kilkoma ścianami, ale dla przykładu coraz bardziej popularne kuchnie z wyspą mają część roboczą oddzieloną pod postacią osobnej wyspy wyspy, tam przeważnie zlokalizowany jest piekarnik i parę szafek.

Przy projektowaniu kuchni bardzo ważną rzeczą jest właściwy dobór materiałów wykończeniowych. Bierze się to z tego, że kuchnia jest pomieszczeniem narażonym na kontakty z wodą, może nie aż tak bardzo jak ma to miejsce w łazience, ale należy o tym pamiętać. Oprócz tego w czasie kuchennych prac na podłodze często lądują różne dziwne rzeczy, przede wszystkim to ona właśnie musi być właściwie wybrana. W praktyce czystość w kuchni (kliknij tu) najlepiej się utrzymuje na klasycznych kafelkach, jeżeli będą takie możliwości, to idealnie się one sprawdzą zarówno na ścianach, jak i podłogach.

strona www

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Płytki są bardzo łatwe do mycia, wystarczy zastosowanie wody z płynem i szmatki, a ich bardzo dużym plusem jest także spora odporność na najróżniejsze zanieczyszczenia. W przypadku podłóg drewnianych różnie to bywa, nawet jeśli wilgoć i woda im nie szkodzą, to przygoda z rozlanym sokiem wiśniowym różnie się może zakończyć.

Aranżacja tej witryny zainteresowała Cię? A podane tutaj wiadomości? Jeżeli tak, to zachęcamy do nowego postu. Tam czeka niezwykle ciekawa treść.

Czasami może pozostać po tym plama, której nie da się już zmyć.

Comments are closed.