Press "Enter" to skip to content

Komu mogą okazać się przydatne parawany łazienkowe?

Osoby, które mają w łazience wannę, ale nie chcą zrezygnować z możliwości wzięcia prędkiego prysznicu, mogłyby korzystać z parawanów łazienkowych. Dzięki ich zastosowaniu mogą cieszyć się z takiej formy kąpieli bez obawy zalewania dużej części tego pomieszczenia.
Na rynku istnieje bardzo wiele rozwiązań.

parawany łazienkowe

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
elementy

Autor: outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com
Dostępne są takie, które doskonale sprawdzą się w małych przestrzeniach i te, które znakomicie nadadzą się w przypadku dużych łazienek. Zależnie od konkretnego modelu, parawany łazienkowe mogłyby być przymocowane na stałe lub być oferowane w postaci drzwiczek, które mogą być otwierane na boki lub na zewnątrz czy do wewnątrz. Tego typu drzwiczki mogłyby posiadać jedno lub większą ilość skrzydeł. Jest to doskonały sposób na możliwość korzystania z prysznica w Wannach bez ryzyka zalewania całej powierzchni łazienki. To również doskonały sposób na to, aby wykorzystać obecną przestrzeń, zamiast przeprowadzać jakiś remont, który nie byłby ani miły, ani także tani.

Aranżacja salonu w stylu angielskim

Autor: Media Forum
Źródło: Media Forum
Takie parawany są najczęściej wykonane z plastiku albo ze szkła. Zależnie od modelu mogą być to także parawany łazienkowe montowane w rogu lub dostosowane do danej strony wanny.

Kliknij na ten odnośnik, by poznać podobne materiały. Dla przykładu zobacz serwis (http://www.archimod.pl/makiety/), który omawia intrygującą Cię tematykę, a niewątpliwie się nie zawiedziesz.

W rzeczywistości kompletne rozwiązanie bardzo przypomina kabinę prysznicową przymocowaną jednak nie przy brodziku, a do brzegu wanny. Optycznie nie można by takiemu rozwiązaniu niczego zarzucić – wygląda bardzo gustownie i elegancko. Cena zależy od konkretnego modelu oraz wynosi od kilkuset złotych wzwyż.

Rezultat końcowy byłby oczywiście o wiele lepszy, jeśli mamy na ten cel nieco większy budżet. Dla przykładu moglibyśmy urządzić łazienkę w skandynawskim stylu oraz połączyć różnego typu elementy wykonane z drewna oraz szklane parawany łazienkowe.