Press "Enter" to skip to content

Która szafa wnękowa będzie najlepsza do małego przedpokoju oraz co może posiadać ona w wyposażeniu dodatkowym?

szafa wnękowa jest dziś bardzo popularnym elementem wyposażenia. Będzie ona z sukcesem spełniać rolę szafy na ubrania, należy pamiętać tylko o kilku kwestiach. Najwłaściwiej taką wnękę w murze zabudować półkami oraz zakryć drzwiami.
W środku szafy wnękowej mogą być półki czy też drążki wieszakowe.

dekoracje do domu

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli taka szafa nas interesuje, dodatkowo zamontowanym wyposażeniem może być ponadto halogenowe oświetlenie, jakie uruchamia się przy otwieraniu drzwi. Mogą być tam jeszcze stopery w prowadnicach, które przytrzymują drzwi we właściwym miejscu, szczotki odbojowe oraz zabezpieczenia przed wypadnięciem drzwi.

Ten niezwykle ciekawy tekst posiada swoje analogie na innych odsłonach. Kliknij więc na hiperłącze do artykułu i zapoznaj się nimi.

Jeżeli ciekawią Cię szafy wnękowe Wrocław jest miastem, w którym znajdziesz dużo sklepów z meblami, jakie oferują tego typu szafy. Wnęka na szafę w przedsionku powinna być większa niż sama szafa. Często zdarza się, że przygotowany jest typowy rozmiar szafy, lecz można zapomnieć o grubości ścian szafy oraz jej drzwiczek. Należy wiedzieć, że na zamocowanie przesuwnych drzwi potrzeba 8-10 centymetrów. Szafa ubraniowa do przedpokoju, w której zmieszczą się wygodnie koszule na drążku, ma głębokość 60 cm.

Jeśli zamierzamy tam składować płaszcze oraz grubsze kurtki, należałoby wykonać ją trochę głębszą. Wówczas głębokość tego typu wnęki wynosić powinna 80-90 cm. Można by spotkać też szafy płytsze o głębokości 40 cm. Tutaj możemy powiesić ubrania na wysuwanym drążku, równolegle do tyłu szafy. Jeżeli szafa do zabudowy ma być umieszczona w przedsionku, to jest bardzo trafny pomysł. Drzwi jezdne do takiej szafy nie potrzebują przestrzeni przed nią. Doskonale więc mogłyby sprawdzić się w takiej sytuacji, gdy naprzeciw mebla są drzwi do łazienki czy też sypialni. Minusem może być wyłącznie to, że nie posiadamy wglądu do pełnego wnętrza szafy.

Jedno skrzydło drzwiczek zawsze jest zamknięte. Jeżeli pragniemy wizualnie powiększyć niewielkie wnętrze, można na szafie wnękowej przymocować folie samoprzylepną w paski. W niewielkim przedpokoju znakomicie będą sprawdzać się fronty wykonane ze szkła.