Press "Enter" to skip to content

Łazienka – jak ją komfortowo urządzić

Jeśli żyjesz w bloku z PRLu, nabywając meble łazienkowe będziesz zmuszony zwracać uwagę głównie na ich wielkość i na to, czy można je jakoś w tym małym przybytku wcisnąć. O ile jesteś szczęściarzem, który może się pochwalić większą łazienką, możesz swobodnie wybierać meble do tego pomieszczenia, nie troszcząc się o ich rozmiary.

wnętrze łazienki - przykład

Autor: Linda N.
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet w wypadku, gdy posiadasz dużą łazienkę, rozsądnym pomysłem jest zainstalowanie łazienkowych sprzętów w innym przybytku. Wielu ludzi stawia na robienie pralni w piwnicy. Niektóre nowe budynki przejmują amerykańskie projekte – projektowane są pralnie dla wszystkich mieszkańców. To fajna koncepcja, która z pewnością pozytywnie wpływa na budowanie i umacnianie więzi międzyludzkich.

Innym zamysłem, który nadszedł do nas z państwa zachodnich, jest montowanie w łazienkach bidetu (źródło). To fajne urządzenie, bardzo ważne dla utrzymania higieny. Jego funkcjonowanie na pewno docenią szczególnie niewiasty. Męscy właściciele dużych łazienek mogą pochylić się nad tym, czy rozsądnym pomysłem nie byłby montaż pisuaru. To ułatwienie dla mężczyzny, a także mniej pracy – zniweluje się obowiązek częstego czyszczenia podłoża wokół muszli klozetowej.

O ile właśnie remontujesz bądź aranżujesz łazienkę, powinieneś zainstalować w niej profesjonalne antypoślizgowe podłoże. Statystyki ujawniają, że większość niebezpiecznych wypadków ma miejsce w łazience – zwykle są to pośliźnięcia na mokrych płytkach. Podobne środki bezpieczeństwa warto stosować również w wannach oraz prysznicach (więcej w nowym oknie). Dobrym zabezpieczeniem są mądrze rozmieszczone uchwyty.

Bardzo korzystnym rozwiązaniem, zarówno pod względem finansowym, jak i czasowym, jest komplet szafka z umywalką. W wielu miejscach można znaleźć takie zestawy. Gdy zakupisz ten pakiet, nie będziesz martwił się instalacją, nie wspominając już o szukaniu pasujących do umywalki mebli.

Czy poszukujesz na stronie pranie dywanów czegoś bardzo zajmującego? Namawiamy więc do nowego artykułu. Musisz jedynie kliknąć w podany link.

Comments are closed.