Press "Enter" to skip to content

Łazienka w nowoczesnym stylu i jej ciekawe aranżacje

Umywalnia w nowoczesnym stylu powinna być obszerna. Dominuje w niej minimalizm aranżacyjny. Jeżeli nie jest widna, duże tafle luster optycznie powiększają wnętrze. O kolorycie toalety przesądzają płytki ścienne jak też podłogowe o nowoczesnym designie, które intrygująco odbijają światło a także nadadzą całemu wnętrzu blasku.

łazienka z toaletą

Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com
Ceramika sanitarna, począwszy od umywalki po wannę, cechuje się prostą, regularną linią. We współczesnej łazience parawany nawannowe (dużo interesujących rozwiązań) łączą się z metalicznymi fragmentami. Wszystkie fragmenty wystroju umywalni nie przytłaczają pomieszczenia. Coraz to entuzjastyczniej stosuje się wielobarwne umywalki oraz bidety, baterie łazienkowe, nawiązujące do ostrych kolorów ścian i posadzki – w tych przykładach. Istotne znaczenie ma światło, jakie przez użycie przeróżnych podejść wydobywa detale a także uwydatnia proporcje wnętrza. Atmosferę buduje też oświetlenie: techniczne reflektory, kinkiety przy lustrze czy halogeny sufitowe.

Nowoczesny a zarazem nastrojowy wygląd zaakcentuje w łazience również światło ledowe ponad wanną. Łazienka przyjemna, kojarząca się z przyrodą to miejsce w którym można się zrelaksować i wyciszyć. Umywalnia w stylu eko kojarzy się z przyrodą. Panuje w niej aranżacyjna harmonia, która będzie sprzyjać wyciszeniu oraz wypoczynkowi. Zastosowanie tradycyjnych półproduktów, takich jak: drewno, kamień, len bądź tektura uwydatniają wierność idei ochrony przyrody oraz mają wywoływać wrażenie bliskości z naturą. Dominują proste, umiarkowane w formie meble oraz delikatne, praktycznie niedostrzegalne wzornictwo. Typową cechą stylu eko jest monochromatyczna paleta odcieni: rozbielona szarość, łagodna zieleń, matowy błękit bądź odcień surowego drewna.

Jeśli chcemy wprowadzić mocniejszy akcent, z pewnością sprawdza się kolory ziemi, brąz lub zieleń. Istotne znaczenie w pomieszczeniu ma także światło naturalne. W toalecie w stylu eko nie ma miejsca na przeciwieństwa. Powinna być prosta i „czysta”, chociaż nie szpitalnie sterylna. Eko oznacza naturalnie, w związku z tym pojawia się skała, drewno jak też stonowane barwy inspirowane przyrodą. W związku z tym okna często pozbawione są firanek, zasłon oraz rolet. Do najchętniej wykorzystywanych rozwiązań aranżacyjnych należą: podłogi z nieheblowanych, surowych desek (np. ze śladami po kornikach), wykładzina bądź dywan wykładziny dywanowe wrocław z czystej wełny, maty z kauczuku z przędzami juty.

Comments are closed.