Press "Enter" to skip to content

Meble sosnowe – negatywy i plusy

Meble sosnowe jest to wyjście dla tych, którzy marzą o drewnianych sprzętach ale nie posiadają dużego budżetu. Ale nie tylko.
Do plusów mebli sosnowych niewątpliwie należy ich koszt.

grzejniki

Autor: Gunnar Ries
Źródło: http://www.flickr.com
Są stosunkowo tanie natomiast prezentują się w ogóle nie gorzej niż meble wykonane z buku lub innej odmiany drewna. Na przykład, proste biurko sosnowe z szafeczką, to wydatek rzędu 400zł, zaś w wersji wyłącznie z półką już za plus minus 300zł. Małżeńskie łóżko (bez materaca) nabędziemy już od 500 zł. Do tego sosnowe sprzęty cechują się higroskopijnością a także dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Meble sosnowe nie elektryzują się a przez to w atmosferze wokół nich nie podnosi się niepożądany kurz. To nader istotna wiadomość dla wszystkich tych osób, które, zmagają się z uczuleniem na kurz. Sosnowe meble są bowiem rekomendowane uczuleniowcom. Inną cechą mebli (zobacz meble rustykalne) sosnowych jest higroskopijność (zdolność cyrkulacji pary wodnej pomiędzy drewnem a środowiskiem). W konsekwencji sprzęty „oddają” nadwyżkę wilgotności albo uzupełniają jej deficyty same regulując poziom wilgotności – Magnat.
Sosnowe meble można zadysponować w stanie surowym i pomalować na opcjonalny, nawet całkowicie kryjący kolor. Będą prezentować się tak samo przyzwoicie w odcieniu, jak i pomalowane bezbarwnym lakierem. Sosna jest drewnem, z którego można wykonać łoża, stoliki, szafeczki, półki, dziecięce łóżeczka, skrzynie. Fajnie prezentuje się sosnowa szafka nocna (zobacz lampka nocna tanio) pomalowana na biało – zerknij.

Sosna jest podatna na obróbkę a jednocześnie potrafi wytrzymać nadzwyczaj wiele mechanicznych uszkodzeń. Jednak aby długo służyła a także ciągle pięknie się prezentowała, należy o nią dbać.

Comments are closed.