Press "Enter" to skip to content

Pełna zgodność między organizmem, duchem oraz umysłem jest osiągalna — nawet w dzisiejszych stresujących czasach

W zdrowym ciele — zdrowy duch. Każdy człowiek zna to porzekadło. Musimy jednakże zdawać sobie sprawę z tego, że umysł jest tutaj trzecim, ale nie mniej ważnym ogniwem.
By osiągnąć w życiu spokój i harmonię, musimy dbać o to, żeby na linii ciało — duch — umysł nie było żadnych spięć.

klej

Autor: B Mauro
Źródło: http://www.flickr.com
gazeta

Autor: Shannon Hauser
Źródło: http://www.flickr.com
Określenie wellness było wymyślone przez amerykańskiego lekarza Halberta Dunn’a w 1959 roku. Działa ono do teraz. Słowo to w obecnych czasach dosyć często wykorzystywane bywa przez salony SPA i przez to duża część ludzi myśli, że są one wyrazami bliskoznacznymi. Wypracowanie wewnętrznej harmonii wiąże się z dobrym samopoczuciem. Wpływa na to pozytywne podejście do życia, zdrowa dieta, ale też różne ćwiczenia. Istotny wydaje się być też sport. Uprawianie jakiejś dyscypliny pobudza nasze ciało i sprawia, że zaczyna w nim działać hormon szczęścia — endorfiny.

Podobał Ci się ten post? Jeżeli tak, poczytaj dodatkowe informacje, jakie z zaangażowaniem opisaliśmy w najnowszym artykule (https://elektryczne.eu/lodz/).

Wiele międzynarodowych firm zaczyna w dzisiejszych czasach widzieć potencjał, który tkwi w zadowolonym pracowniku. Jest on efektywniejszy i chętniej chce realizować nowe projekty. Rzadziej też popada we frustrację czy konflikty z innymi. Zatem przedsiębiorstwa troszczą się dziś nie wyłącznie o zdrowe ciało swoich pracowników, zapewniając im pakiety do dobrych przychodni, ale również o ich ducha oraz umysł, kiedy proponują karnety do SPA i na siłownie.

Mogą być to również imprezy integracyjne, wspólne wyjazdy na narty oraz troska o to, aby w firmowej kuchni zawsze znajdowały się świeże owoce i pyszne soki dla wszystkich pracowników.