Press "Enter" to skip to content

Stwórz swoją kuchnię na nowo, czyli co każda pani domu mieć powinna.

Kuchnia to serce domu – zdanie stare jak świat i tak samo realne. Dobrze wyposażona kuchnia to priorytet. Wyposażenie kuchni idealnej nie jest takie łatwe. Planując urządzanie kuchni trzeba pamiętać o całym mnóstwie rzeczy. A to o odpowiedniej ilości gniazdek, żeby nie przemieszczać się z każdym urządzeniem przez całą kuchnie tylko podłączyć je do prądu w praktycznie każdym miejscu. Równie niedającymi o sobie zapomnieć elementami, o które trzeba się zatroszczyć są oświetlenie i powierzchnia użytkowa naszej kuchni. Niezbyt mocne światło, a jednocześnie prawidłowe oświetlenie wszystkich centralnych fragmentów kuchni wymaga troski. Jeśli chodzi o miejsce, to również powinno być przemyślane: trzeba zastanowić się, które szafki mają być przeznaczone na jedzenie, a które na sprzęty, tak aby nie robić zbędnych długości między nimi a lodówką.

Właściwy i wystrój tworzy klimat. Jednak żeby nasz kuchnia była w rzeczywistości funkcjonalna, potrzebny jest nie tylko porządek w wystroju i w sprzętach, ale również w pojedynczych elementach składających się na całość naszej kuchni. Pozwoli to przeobrazić każdą szufladę w wydajne miejsce, a chaos zwykle panujący w kuchni zażegna, a co istotniejsze usprawni nam pracę. Chyba nie ma nic fajniejszego niż znalezienie tarki, wtedy, gdy jest potrzebna?

Autor: Nancy Hugo,CKD

Do takich elementów możemy zaliczyć np. małych kuchennych pomocników w postaci łyżek i noży. Łyżki do zupy to faktycznie domowe kanony. Zwykle bardzo poręczne, posiadają uszka do powieszenia na wieszaku do narzędzi. Tak samo i noże. Najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej, usatysfakcjonują każdej pani domu. Skoro mamy już czym kroić, przydałoby się mieć na czym: i tu z pomocą nadchodzą wszystkie podkładki do krojenia: prostokątne, do mięsa, drewniane, jednolite. Ich wybór jest niezmierzony – sprawdź ofertę sklepu Smakprostoty. Mają jeszcze inne zastosowania takie jak bycie podstawką pod jakieś naczynie, jak i również można na nich serwować w czasie spotkań ze znajomymi przekąski. Na pewno przydadzą się w niejednej kuchni.

Przydałyby się jeszcze naczynia. Patelnie z nieprzywierającą powłoką (np. patelnia Le Creuset) to absolutna podstawa wyposażenia kuchni. Z taką patelnią przypalenie czegokolwiek nam nie grozi.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź, co się znajduje w ofercie, która odnosi się do tej samej kwestii.

Nie wymaga używania tłuszczu, no chyba, że jesteśmy zwolennikami kalorycznego jedzenia.

Zastanów się jak powinna prezentować się i jeszcze dziś pędź do sklepu! Wymarzone akcesoria zdziałają cuda! A nuż na nowo odkryjesz w sobie pasję gotowania i robienie zwykłego dania stanie się nabożnym świętem.

Comments are closed.