Press "Enter" to skip to content

Tropikalne klimaty w mieszkalnym wnętrzu

Kiedy niekiedy mamy chętkę cokolwiek zmienić w swym otoczeniu. Powodem podobnych przedsięwzięć nie muszą być jakieś konkretne potrzeby, chociaż rzecz jasna i tak się zdarza. Czasem jednak po prostu znudził nam się dotychczasowy wystrój i potrzebujemy metamorfozy.

Strategii mamy wiele; możemy przykładowo zmienić kolor ścian z morskiego błękitu na olśniewającą biel. Do przemian mogą nas inspirować na przykład podróże lub muzyka jakiej słuchamy. Wakacyjna podróż do Portugalii bądź na południe Hiszpanii może nas zachęcić do metamorfozy wystroju na styl kolonialny, jaki właśnie charakteryzuje się bielą ścian. Innym istotnym składnikiem tegoż stylu będą żyrandole z wentylatorem. We wspomnianych państwach żyrandole (rzuć okiem) z wentylatorem spełniają funkcje praktyczne, a w polskich warunkach klimatycznych przeważą walory estetyczne (choć i u nas zdarzają się krótkotrwałe upały). Lecz nikt przecież nie powiedział że powinniśmy być w każdym momencie i w każdym wypadku praktyczni, jeśliby tak było nasz żywot stałby się nie do zniesienia.

Kwiatowe abażury od marki Sigma

Autor: Sigma
Źródło: Sigma

We własnym domu mamy pełną dowolność i możemy go aranżować (bądź jego poszczególne części) tak jak się nam podoba. Tak wiec ci z nas którzy lubią poszaleć i pójść swoją drogą, mogą – wbrew panującej tendencji do ujednolicania mieszkań – wprowadzić w swoim domu troszkę szaleństwa, aranżując każde pomieszczenie indywidualnie, całkiem odrębnie od pozostałych. I w ten sposób można by zaaranżować dajmy na to sypialnię w wzmiankowanym już stylu z hiszpańskich kolonii, a dla równowagi salon w nowoczesnym, modernistycznym kierunku, gdzie głównym motywem dekoracyjnym będą na przykład kinkiety nowoczesne do salonu ,https://lampydodomu.pl/2010-nowoczesne-kinkiety-do-salonue szkła i z metalu o dość ascetycznym designie.

Wnętrzem w którym raczej powinno zwyciężyć praktyczne podejście, jest łazienka. W tym miejscu (z uwagi na zazwyczaj niedużą ilość powierzchni), warto aby lampa sufitowa do łazienki była tak dobrana, by wnętrze było dobrze oświetlone. Dalsze sprzęty łazienkowe możemy dopasować podług gustu, mając na względzie iż jest to wnętrze w którym musi być dosyć łatwo utrzymać porządek. Nie wyklucza to jednak dekoracji w postaci wielbłądów czy kolorystyki przypominającej piaski pustyni.

Comments are closed.