Press "Enter" to skip to content

Ustrajanie rzeczy metodą decoupage jest cudownym sposobem na odprężenie oraz spędzanie wolnego czasu

Metoda decoupage jest fantastycznym sposobem na robienie nietuzinkowych prezentów.
Metoda decoupage jest dzisiaj niezwykle modna.

sklep plastyczny dekupaż

Autor: MM Collection
Źródło: MM Collection
drewniaane schody

Autor: ohhenry415
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie w okresie, kiedy zalewa nas ogrom taniej tandety z Chin i ościennych krajów. Możliwość stworzenia czegoś osobiście — czegoś niepowtarzalnego, daje wielką satysfakcję osobie tworzącej. Jest również bardzo ważne dla osoby obdarowanej, ponieważ zdawać będzie sobie ona sprawę, że dostała przedmiot, któremu ktoś poświęcił własny czas oraz uwagę. Metoda ta polega na naklejaniu cieniusieńkiej bibułki z jakimiś motywami na wytypowane przez nas powierzchnie. Może być to drewno lub chociażby szkło. Bibułki są często z motywem kwiatowym, ale nie bywa to obowiązek.

Czy ta problematyka Cię wciąga? Jeżeli tak, to przejrzyj link, pod jakim odnajdziesz niezbędne Ci dane – zobacz, że Cię zajmą na długi czas.

Następnie całą kompozycję pokrywamy 2-3 razy bezbarwnym lakierem, by nie było widać, że kwiaty były naklejane, a nie malowane. By móc zacząć tworzenie przeróżnego typu szkatułek na kolczyki lub ram na lustra, musimy rzecz jasna kupić wszystkie niezbędne przybory. Najważniejsze na początek będą bibułki i pędzelki. Wszelkie te przybory można nabyć w sklepie plastycznym stacjonarnie lub online. Samodzielnie podejmiemy decyzję, jak będzie nam lepiej robić zakupy. Możliwe, że pierwszy raz zapragniemy po prostu wybrać się do sklepu, aby móc porozmawiać ze sprzedawcą.

Pewnie doradzi on nam różne ciekawe rozwiązania, o których nie pomyślelibyśmy sami. Tym bardziej że jesteśmy świeżymi fanami tej metody. Jeżeli zatem jesteśmy nastawieni na zakup, to sklep plastyczny dekupaż z pewnością nam się przyda.