Press "Enter" to skip to content

Dlaczego domowe obiady są ważne

Czas posiłku to w wielu domach najważniejszy czas dnia. Śniadanie, obiad czy kolacja to ważne punkty, dzięki którym rodzina się spotyka i może rozmówić się na każdy temat. Świętowanie tego momentu bardzo spaja rodzinę i daje możliwość na skuteczne wzmacnianie więzów. To też okazja, żeby się naradzić, porozmawiać o szkole i pracy. Szkoda, że w dzisiejszych czasach pośpiechu i szybkiej konsumpcji poza domem uciekamy od tej tradycji.

rodzina

Autor: simonglucas
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest to na pewno nasza wina, przynajmniej w większym stopniu, gdyż żyjemy w czasach pospiechu, zabiegania o wszystko, gdzie są zobowiązania do spłacenia, formalności w zakresie prowadzenie własnej firmy, gdzie wreszcie mamy coraz więcej okazji, żeby zjeść niedrogo i niezdrowo na mieście. Na wspólne spożywanie posiłków po prostu nie mamy czasu.

Dzień zaczyna się od śniadania, które często jest jedynym wspólnym posiłkiem dla wielu rodzin, choć i to odchodzi powoli do lamusa, jedna osoba zaczyna o ósmej, druga idzie na dziesiątą, trzecia nie je śniadań, zjada tylko batona, a a ponadto biega z rana… A szkoda, bo taki wspólny czas, wspólne rozpoczęcie dnia to bardzo ważna praktyka,

rodzina

Autor: Good One PR
Źródło: Good One PR

dobrze przygotowany posiłek, oryginalne zestawy śniadaniowe, bibuła i krepina do ozdobienia stołu, to wszystko ma znaczenie. Ale wygląda to najczęściej w ten sposób, że albo nie ma śniadania, albo jest, ale szybkie, bez rozmowy.

W wielu domach wspólny obiad musi być, jest to chyba jeśli mowa o wspólnym jedzeniu najbardziej obowiązkowy punkt każdego dnia.

Uważasz, że taki tekst jest pomocny? Jeśli tak, to przeczytaj poza tym ten wiarygodny tekst (https://emmi.pl/realizacje/zabudowy-kuchenne) – on także przykuje Twoją uwagę.

Nie można powiedzieć tego o śniadaniu i kolacji, ale rodzinna uczta, gdy wracamy ze szkoły czy z pracy często jest praktykowany. No ale nie do końca niestety, ponieważ na przykład syn czy córka mają zajęcia po lekcjach, chodzą na basen, na korepetycje, rodzice prowadzą swoje sprawy, mają własne firmy, muszą zostać nadgodziny, więc niestety wszyscy spotykają się na wieczór przy smutnej, zmęczonej kolacji, podczas której każdy coś zje, odpowie na kilka pytań, ponarzeka i z wielkim zmęczeniem uda się na spoczynek.

Comments are closed.