Press "Enter" to skip to content

Umiejętność pójścia na kompromis – pierwsze wspólne lokum

Kolory o jasnym zabarwieniu, naturalne tkaniny, przestrzeń i dużo światła imitującego światło dzienne – tak wyglądają, coraz częściej także nasze, imitowane na stylu nazwanym przez projektantów od wnętrz skandynawskim – domostwa Szwedów.

Polacy też mają swoje polskie wnętrza. W zasadzie każdy kraj ma własną stylistykę inspirowaną swojskim klimatem, słońcem, naturą, położeniem geograficznym.

Zainteresował Cię ten post? To świetnie, ponieważ oryginalny wpis (https://sklep.cristalstone.pl/umywalki-140-cm) ma podobne informacje do prezentowanych.

Czymś odmiennym jest styl wiejski – angielski, czym innym styl rustykalny – włoski,

oryginalna lampa

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com

wzorujący się Toskanią. Jeszcze inaczej wygląda styl rustykalny – zakopiański, a jeszcze inaczej – kurpiowski. Wszystkie te style mają mimo tego podobne właściwości. Rustykalizm spaja naturalne tkaniny z oszczędnością wykończenia i ludowością.

Do takiego mieszkania współczesne oświetlenie do przedpokoju (kliknij) właściwie nie będzie się nadawało. Kiedy młodzi małżonkowie stają wobec faktu wynajęcia własnego lokum przychodzi czas wspólnych polemik oraz ścierania i w efekcie wspólnie podjętych postanowień. Każde z osobna ma swoje wymagania a także gusty a także chce wnieść do wspólnego domu swoje ulubione sprzęty, gadżety, pozostawione w spadku pamiątki rodzinne lub przedmioty upiększające ich poprzednie mieszkania. Młodzi stają przed wieloma dylematami. Projektowanie wspólnego domu to też dobranie właściwego światła. Wybór jest trudny dlatego, że na rynku jest mnóstwo rodzai od nowoczesnych często nawet dizajnerskich opraw do zupełnie powszechnych.

Do stylu wiejskiego najodpowiedniejsze będą lampy sufitowe do przedpokoju (klik) o barwie ciepłej, które stworzą właściwy nastrój wnętrza. Lampy do łazienki nad lustro (wejdź) raczej musi być rozświetlone jasne, ponieważ sporo czynności robionych przed lustrem wymaga dobrego światła. Nowo zaślubione pary mogą do aranżacji wspólnego domu skorzystać z porad profesjonalistów, którzy przygotują dla nich lokum od a do z, ale mogą sami wedle własnych pomysłów zaufać we własne siły – zwłaszcza jeśli fundusze są zbyt małe na wypłatę dla projektanta wnętrz. Wybór i urządzenie wspólnego lokum to pierwszy sprawdzian i sztuka kompromisu, jaka czeka ich w nowym związku.

Comments are closed.