Press "Enter" to skip to content

Fototapety w wystroju pomieszczeń

Fototapety posiadają dużo plusów. Ta ozdoba optycznie powiększy powierzchnię, udekoruje ścianę, sprzęty, wprowadzi do pomieszczenia grafikę oraz kolor. Fototapety na wymiar to kapitalny pomysł na szybką oraz efektowną dekorację mieszkań.

mieszkanie

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapeta to pomysł na pomieszczenie efektowny, niezbyt drogi i do tego stosunkowo łatwy do przeprowadzenia. Tak naprawdę wystarczy, że wykoncypujemy, gdzie pragniemy mieć fototapetę w domu. O całą resztę zatroszczą się profesjonaliści – gdzie kupię fototapety do salonu. Jeżeli nie podoba nam się żaden z wzorów odszukanych u producentów oraz sprzedawców, zamawiamy tapetę, na jakiej będzie wydrukowane zdjęcie naszego autorstwa bądź przez nas wybrane. Fototapety do salonu przyklejamy na ścianie, przylepiając je zwyczajnym klejem, takim samym, jakiego używa się do tapet tradycyjnych. Fototapety można przykleić na ściany, sprzęty bądź też drzwi.

Prezentowany wątek Cię interesuje? Więc odsyłam tu (https://projektoskop.com.pl/sciana-ozdobna-w-salonie-a-moze-azurowe-scianki-dzialowe-w-sypialni-to-wszystko-mozesz-wykonac-z-plyt-gipsowych/), ponieważ znajdziesz tu interesujące informacje na omawiane zagadnienie, które warte są zainteresowania.

Fototapety są robione z papieru wzmocnionego i zabezpieczonego czy też winylu. Gdy fototapety się zakurzą, bez problemu przetrzemy je zwyczajnie szmatką zmoczoną wodą z delikatnym płynem. Na fronty mebli najlepsze są fototapety samoprzylepne, drukowane na folii i laminowane.

salon

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapetę należy odpowiednio dobrać, kierując uwagę na rozmiar wnętrza. Pamiętajmy, że zwykle postacie czy przedmioty są przeskalowane – o wiele większe aniżeli w rzeczywistości. Wnętrze nabiera wtedy nieco abstrakcyjnego charakteru, ale to przecież również może być celowy zabieg. Zdjęcie najczęściej drukowane są na pasach o wielkości ok. 1 m, które należy ze sobą połączyć. Trudno idealnie je dopasować, jednakże jest to konieczne, bowiem nawet minimalne przesunięcie będzie dostrzegalne – demural.pl/. Fotkę możemy wydrukować również na płótnie naciągniętym na blejtram, identycznym z takimi, których używają malarze. Innym stosowanym podłożem jest PCV grubości 3 mm. Dzięki współczesnej technice druku obraz jest bardzo czytelny, nie blaknie na słońcu jak też nie boi się większości preparatów chemicznych. Fototapety na wymiar to sposób nie tylko na udekorowanie pomieszczeń i odświeżenie ich wystroju. Jeżeli do aranżacji użyjemy fotografii artystycznej, mamy następną sposobność, ażeby we własnym mieszkaniu obcować ze sztuką.

Comments are closed.