Press "Enter" to skip to content

Aranżacja wnętrz naszego lokalu, to etap budowy, który wymaga szczególnego oddania

Wywołuje także najwięcej polemik. Dom już stoi, jesteśmy blisko wymarzonego celu. Ale mamy przed sobą nadal spory wysiłek i nie łatwe tematy do podjęcia.

farba kredowa

Autor: ABRA
Źródło: ABRA
Z dziwaczną zazdrością w takich momentach wspominamy poprzednie czasu, gdy na rynku z tzw. wykończenia wnętrz dostępne było tylko jedno słuszne rozwiązanie, jeśli tyko zdołaliśmy się je nabyć. Dziś mnogość i pomysłowość nie zna faktycznie granic.

klej

Autor: Sylvain L.
Źródło: http://www.flickr.com
meble to podstawowe wyposażenie naszych domów. Jakże często mamy ochotę by były one oryginalne i zachwycały. Na przeciw wychodzi nam farba (zobacz: farba do pisania kredą) kredowa. Stare meble z drewna nierzadko stoją w naszych domach, ponieważ są tak dobrze wykonane, że żal ich wystawić do zabrania. Farba kredowa daje nam sposobność przemalowania prawie wszystkiego: mebli, blatów, kredensów, metalu. Uzyskujemy przy tym efekt niezwykle naturalny i naprawdę estetyczny. Tym którzy nie wierzą polecić można choćby zdjęcia w internecie, gdzie zapaleńcy chwalą się zadziwiającymi przeobrażeniami swoich mebli. Producenci farb kredowych mnożą się jak grzyby po deszczu, dlatego warto przed zakupem przeczytać opinie na ich temat. Miejmy zaufanie do wziętych markach i pytajmy o atesty.
podłoga drewniana

Autor: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonał
Źródło: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonałe
Kolejnym przykładem nowatorskiego podejścia aranżacyjnego okazuje się być trawertyn. Wewnątrz pomieszczenia zaleca się stosowanie trawertynu wypełnionego i polerowanego. Stosujemy go przy podłogach oraz na ściany wewnątrz. Może też być położony w łazience.

Należy jednak mieć na uwadze, że, zanim zadecydujemy się na jego wykorzystanie, potrzebuje on jeszcze obróbki, albo zechcemy skusić na jego imitację. Trawertyny jeszcze czas jakiś temu stosowane były tylko w ciepłych krajach. Obecnie błyskawicznie zyskują nabywców także i w Polsce.