Press "Enter" to skip to content

Co musimy kupić, żeby zacząć przygodę z decoupage?

Obecnie, gdy w marketach możemy nabyć za stosunkowo niewielkie kwoty chyba już wszystko, na szczęście wraca moda na samodzielne dekorowanie różnorodnego typu rzeczy, które albo się już zestarzały, bądź to zwyczajnie już nam spowszedniały.
Metoda ta nadeszła z kraju nad Sekwaną i opiera się na ozdabianiu w odpowiedni sposób przyszykowanej płaszczyzny za pomocą różnych wzorów z wąskich pasków papieru.

turkusowe dekoracje do domu

Autor: decoratrice mariage festidomi
Źródło: http://www.flickr.com

Czyszczenie rolet

Autor: VERTEX S.A.
Źródło: VERTEX S.A.
Najczęściej wykorzystuje się do tego celu zwykłe chusteczki. Dzięki stosowaniu techniki decoupage możemy ozdabiać rzeczy, jakie są wykonane z takich surowców jak ceramika, drewno czy też nawet tkanina. Na samym zaczątku przygody z tą metodą, nie warto jest kupować wielu akcesoriów. O wiele lepiej byłoby nabyć niejako na próbę tylko kilka podstawowych rzeczy. To wystarczy, żeby sprawdzić, czy wyniki pracy okażą się dla nas wystarczające. Należy mieć świadomość, że decoupage trzeba traktować jako hobby, coś co powinno sprawić nam radość, a rezultat finalny dawać satysfakcję oraz cieszyć serce.
Na początku warto zaopatrzyć się w pewien przedmiot, który zamierzamy dekorować. Mógłby być to fragment surowego drewienka, gdyż łatwo będzie je przygotować do pomalowania czy też naklejania na nie fragmentów papieru. W sprzedaży do nabycia są małe pudełka, zawieszki czy też deski do krojenia albo zakładki, które przygotowane są akurat do upiększania za pomocą takiej metody. Naturalnie alternatywnie moglibyśmy wykorzystać rzeczy, które już mamy w swym domu.

Poza tym powinniśmy przygotować przeróżne posiadające ciekawe wzory chusteczki, lakier (sprawdź lakier do drewna na zewnątrz) do drewna oraz klej do decoupage. Użyteczne mogłyby być jaśniejsze akrylowe farby oraz płaskie pędzelki z syntetycznym włosiem.