Press "Enter" to skip to content

Czy powinniśmy zainwestować w szafę do zabudowy? Jakie są jej plusy i minusy, co warto wiedzieć?

Szafa to jeden z najbardziej istotnych mebli w twoim domu. To tam przechowujesz wszystkie swoje ubrania, które tak starannie wybierasz. Szafa to również inne pomieszczenia, zwłaszcza kuchnia, w tym miejscu jest nieodzowna. Warto więc dobrze zastanowić się nad doborem owego mebla.
Standardowe szafy wolnostojące sprzedawane są raczej razem w komplecie z regałami i komodami, tworzą one jednolite zestawy do zabudowy wnętrz.

moja wymarzona kuchnia

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, jeśli jest potrzeba kupna samej szafy, nie będziemy posiadali z tym wielkiego problemu. Producenci oferują wiele modeli, jakie nie wchodzą w skład kompletu. Jednak czy szafa (pokój młodzieżowy) wolnostojąca jest bardziej odpowiednim rozwiązaniem od takiej do zabudowy? Czym różnią się zwykłe szafy od tych do zabudowy? Takie szafy do zabudowy, czyli inaczej wnękowe, to nic innego jak szafy robione na wymiar i na stałe, np. szafka na wymiar do kuchni – więcej tutaj. Takiego mebla nie przesuniesz, ponieważ jego cała konstrukcja opiera się na ścianach i suficie, a co za tym idzie jest do nich umocowana. Szafy wolnostojące, jak sama nazwa wskazuje, stoją osobno i są mobilne, więc zawsze jesteśmy w stanie je przesunąć.

Szafy wnękowe przystosowane są do potrzeb zamawiającego. Wytwarzane są na wymiar, czyli perfekcyjnie dopasują się do miejsca, w którym chcesz je postawić. Nie będziesz mieć kłopotu z brakującymi albo wystającymi elementami. Materiały, z których są wykończone, także leżą w gestii zamawiającego. Jesteś w stanie wybrać rodzaj i kolor drewna bądź metalu. Podejmiesz decyzję, jakie drzwi będą dla ciebie wygodniejsze: przesuwane czy otwierane w standardowy sposób.

Pojemność tej szafy, co oznacza wszelkie półki, przegródki lub wieszaki ustala klient. Dostosuj ich ilość i wielkość do swoich potrzeb. Każda półka może posiadać inny rozmiar, a wieszaki mogą być zlokalizowane na różnych wysokościach. To niezwykle komfortowe ze względu na różnorodność wymagań każdego z nas.

Na pewno jednym z największych minusów szafy wnękowej pozostaje jej cena. Za szafę do zabudowy powinniśmy zapłacić o wiele więcej więcej niż za wolnostojącą. Ponadto, nie możemy jej już przesunąć, co wpływa na to, że trzeba być w stu procentach pewnym tego rozwiązania. Jeśli często zmieniasz aranżacje pokoju lub kuchni, to będzie ona raczej złym rozwiązaniem. Szafy wnękowe są masywniejsze i mogą prezentować się nieco topornie, a to za sprawą przestrzeni jaką zajmują.