Press "Enter" to skip to content

Fototapeta jako wyjątkowa dekoracja pomieszczenia – przykładowe propozycje

Szukasz dekoracji ściennej, która ożywi całe pomieszczenie? Znakomitym rozwiązaniem będzie fototapeta. Możesz wybrać czarno-białą fotografię lub kolorowe krajobrazy z naturą. Oto garść inspiracji.
Fototapety czarno-białe
Fototapety czarno białe wyróżniają się szerokim zastosowaniem. Stonowana kolorystyka oraz różnorodność dostępnych motywów sprawiają, iż takie fototapety idealnie sprawdzają się zarówno w tradycyjnych jak i nowoczesnych pomieszczeniach, a nawet modernistycznych loftach – wystarczy wybrać fototapetę w odpowiednim stylu.

szablony

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Przykładowo eleganckie grafiki można zastosować w aranżacji glamour, natomiast romantyczne fotografie będą pasowały do wnętrz inspirowanych klimatem vintage. Proponowane są między innymi gustowne desenie, urokliwe uliczki, monumentalne mosty oraz graficzne fototapety. Czarno-biała paleta odcieni pozwala na duże manewrowanie wzorami w aranżacji pomieszczeń – tutaj. W zależności od oczekiwań można wybrać motyw bardziej efektowny bądź nostalgiczny, który wykreuje w pomieszczeniu właściwy nastrój. Popularne czarno-białe fototapety to na przykład: fototapeta pomost – delikatny wzór to uniwersalna dekoracja małego wnętrza aranżacja wnętrz warszawa jaka nadaje mu głębi, fototapeta brzozy – rewelacyjnie sprawdza się w salonie bądź w sypialni jako oryginalna dekoracja ścienna inspirowana naturą, fototapeta abstrakcja – dla miłośników oryginalnych wzorów, nada charakteru monotonnemu wnętrzu.
Fototapety wodospad
Bez wątpienia każdy chciałby kiedyś wziąć kapiel w górskim jeziorze otoczonym wodospadem, cieszyć się takim pięknym krajobrazem, czy czerpać przyjemność kiedy woda spada prosto na ciało. A jak wspomniane marzenie przenieść na codzienną rzeczywistość? Okazuje się, iż doskonałym pomysłem na stworzenie kojącego klimatu we własnych czterech kątach są fototapety wodospad – fototapety z wodospadem. Taki motyw przynosi ukojenie oraz wprowadza w stan relaksu, którego tak bardzo potrzebujemy po pracowitym dniu. Taką fototapetę można na przykład zaaplikować na ścianę w pokoju dziennym, ale obecnie dostępne technologie pozwalają również na stosowanie fototapety w łazience. Laminowana fototapeta może być zastosowana w łazience w sąsiedztwie z wanną, a nawet na drzwiach kabiny prysznicowej. Powłoka laminowana jest odporna na wilgoć, co pozwala na montaż fototapety w miejscach, które mają bezpośredni kontakt z wodą, bez obawy o zniszczenie i odklejanie się dekoracji. Fototapety wodospad to niezwykle szeroka oferta, dzięki czemu każdy może stworzyć upragniony efekt w swoich czterech ścianach.

Proponowane są wielkoformatowe wydruki zdjęć utrzymane w kolorystyce klasycznej zieleni, ale także z barwami żółci bądź czerwieni, jak i bardzo jasne gdzie przeważa biel otaczająca wodospad. Aby ubarwić aranżację możemy postawić na fototapetę, która przedstawia rozpryskującą się górską wodę w połączeniu z promieniami słońca tworzącymi tęczę.