Press "Enter" to skip to content

Jak kupić idealny grzejnik do swojej łazienki?

Bez względu na to, jak duża jest łazienka i jaka jest stylistyka wnętrz, niezbędne w niej będzie odpowiednie ogrzewanie. Zamawiając grzejniki łazienkowe powinniśmy mieć na uwadze parę istotnych kwestii. Kolor, wielkość czy cena bywają rzecz jasna bardzo istotne, aczkolwiek istnieje bardzo wiele pozostałych parametrów, na które bez wątpienia powinniśmy zwrócić uwagę.

grzejnik

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com

W łazience zwykle najszybciej i najdotkliwiej odczuwamy chłód. Trzeba zatem zadbać o to, aby po wyjściu z wanny zbytnio nie marznąć. Temperatura w łazience powinna być trochę wyższa aniżeli w kuchni lub sypialni. Bez względu na to, czy dobierzemy gotowy grzejnik, ogrzewanie podłogowe czy może decydujemy się na grzejniki na zamówienie jak te z Dagat, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że muszą one spełniać swoją najważniejszą funkcję, czyli odpowiednie dogrzanie pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest również trwałość i odporność grzejnika, ponieważ będzie nam służyć przez długi okres.

Dodatkowo współcześnie producenci grzejników proponują nam przeróżne fakultatywne akcesoria, które sprawiają, iż grzejniki łazienkowe stają się pełnowartościowymi urządzeniami domowymi.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Przejdź więc do kolejnego zagadnienia i czytaj młynki do pieprzu i soli dużo o interesujących Cię kwestiach.

Znacznie więcej osób (przede wszystkim właściciele dużych łazienek), planuje zastosować ogrzewanie podłogowe. Najczęściej jest ono połączone ze zwykłym, ściennym grzejnikiem w łazience. Taka współpraca powinna być spójna, bowiem wówczas podłoga nie będzie się przegrzewać, a jednocześnie grzejnik będzie pracować przy wyższej temperaturze. Takie połączenie niejednokrotnie okazuje się niezwykle opłacalne.

łazienka

Autor: muffinn
Źródło: http://www.flickr.com

Estetyczny i funkcjonalny grzejnik może sprawnie dostarczyć nam ciepło do łazienki, a jednocześnie podgrzać i osuszyć ręczniki. Ogrzewanie podłogowe zapewni natomiast stałą, komfortową temperaturę przez długi czas nawet w bardzo dużej łazience. W mniejszych łazienkach stosowane są natomiast znacznie bardziej ergonomiczne rozwiązania. W tym przypadku właściwe zaplanowanie przestrzeni wymaga nieco więcej kreatywności. Powinniśmy jednak znaleźć takie rozwiązanie, jakie nie będzie związane z koniecznością rezygnacji z komfortu. W tej sytuacji doskonale sprawdzą się małe grzejniki łazienkowe, które jednocześnie będą posiadać bardzo dużą moc grzewczą.