Press "Enter" to skip to content

Jak praktycznie i elegancko urządzić swoją łazienkę, co mieć na uwadze podczas jej projektowania

Łazienka jest jednym z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w domu, z tego też powodu wielu ludzi dokłada wszelkich starań, żeby prezentowała się odpowiednio dobrze. Pomysłów na urządzenie łazienki będzie tyle, ilu posiadaczy, ale jest parę fundamentalnych reguł, trzymanie się których pozwoli zaprojektować łazienkę funkcjonalną, wygodną i co najważniejsze elegancką.

łazienki

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/lazienka_ego_plus_kolo.jpg
Po pierwsze pamiętać należy o tym, że podstawą w tym pomieszczeniu są sprzęty, z jakich się w końcu każdego dnia intensywnie korzysta. Będzie to więc prysznic lub wanna, umywalka, a wielu mieszkaniach również ubikacja.

Odwiedź moje www (http://kdkprojektowanie.pl/projekt-kuchni/)! Tam oczekuje na Ciebie nowa świetna dawka informacji na interesujący Cię temat. Po sporo detali kliknij w ten link.

W pierwszej kolejności należy zagwarantować odpowiednio szeroki dostęp do wszystkich tych rzeczy – cóż bowiem z faktu, że będzie się miało ogromną, nowoczesną umywalkę, jeśli bez przerwy będzie się o nią obijać przy próbie dojścia do wanny. Ilość sanitarnych urządzeń jest tak duża i w takiej liczbie wzorów i rozmiarów, że do każdego, najmniejszego nawet pomieszczenia można będzie znaleźć takie, które będą praktyczne i bardzo funkcjonalne. Szczegóły oferty: .

Przy wyborze płytek także warto stosować się do paru zasad. Ich wybór, podobnie jak umywalek czy brodzików także jest olbrzymi, podłogowe płytki i kafelki opoczno są oferowane w zasadzie w każdym wymiarze a do tego bardzo dużej liczbie wzorów i kolorów. Generalnie do niedużych łazienek wybierać można płytki o mniejszym wymiarze, zbyt duże mogą być trudne do ułożenia, a poza tym nie będą odpowiednio wyglądać. Tutaj więcej: polecany radaway.

łazieka

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Na podłogę warto znaleźć taką odmianę, na której się nie pośliźnie po zmoczeniu. Jest to bardzo ważne, bo poślizgnięcie się po kąpieli może być bardzo niebezpieczne. Natomiast układ wzorów i kolory są już indywidualnym wyborem, jednym będą się podobać jasne, neutralne kolory a z kolei inni wybiorą płytki cegłopodobne mające ciemniejszą tonację. Jedna z reguł układania płytek mówi o tym, żeby ściany i podłogi były w podobnej tonacji, ale wielu projektantów używa płytek kontrastowych, a wnętrza łazienek prezentują się rzeczywiście stylowo i nowocześnie.