Press "Enter" to skip to content

Jakie są plusy wodnego masażu oraz jakie są jego dzieje

Masaż wodny nie jest nowym odkryciem. Otóż jego historia sięga starożytnego Rzymu. Wówczas ludzie udawali się do łaźni, gdzie szukali nie tylko kontaktów towarzyskich czy rozprężenia, lecz także walorów leczniczych. Ten rodzaj terapii leczniczej polecali ojcowie medycyny: Hipokrates czy Pitagoras. Następnie przełom w stosowaniu hydromasażów nastąpił w dziewiętnastym wieku, kiedy to przedstawiciel kleru Sebastian Kneipp propagował lepszy styl życia.

wanna

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Polegał on na dbaniu o ćwiczenia fizyczne, higienę emocjonalną i higienę ciała. Moda na hydromasaże powróciła co więcej w dwudziestym wieku, kiedy to możliwości tego masażu mieli ci wszyscy, którzy korzystali z opieki szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych czy centrów odnowy biologicznej. Aktualnie kuracjusze są w o wiele lepszej sytuacji, ponieważ nie muszą już podążać wiele kilometrów do sanatorium. Teraz każdy może mieć taki masaż w zaciszu domowym, z dala od tłumów pacjentów.

Zweryfikuj jakie merytoryczne źródło (http://www.szklarz.net/balustrady-szklane/) zostało naszą motywacją. Nie będziesz żałował i z przyjemnością przeglądniesz wpisy o tym ciekawym zagadnieniu. Kliknij w ten link.

Wanna z hydromasażem bez wątpienia spełni ich potrzeby i zachcianki. Hydromasaże mają dość szerokie przeznaczenie – kliknij to.

Z tych wodnych zabiegów mogą korzystać zarówno osoby w podeszłym wieku, jak i dzieci. Jedynie osoby mające rozrusznik serca nie mogą korzystać z wanny z hydromasażem. Działanie wanny z hydromasażem jest dość łatwe. Można rzec, że hydromasaż jest złączeniem prostego klasycznego masażu z funkcjonowaniem relaksacyjnym wody. Działanie to wygląda w taki oto sposób. Otóż woda zostaje pod kolosalnym ciśnieniem wypompowana z dysz i w silnym strumieniu uderza w mięśnie. Takie działanie imituje funkcję masażu, który jest powiązany z rozprężającym działaniem lanej w strumieniu wody.

Mięśnie są rozmasowywane, a pacjent przeżywa chwile odprężenia. Hydromasaż posiada również właściwości zdrowotne. Kiedy szczególnie znajdują zastosowanie hydromasaże? W leczeniu wielu schorzeń. Hydromasaże ukoją bóle stawów, rwy kulszowej, pomogą zwalczyć bóle głowy, zrelaksować mięśnie, poprawią sprężystość brzucha kobiet które urodziły, poprawią krążenie, pomogą zredukować tkankę tłuszczową. Tak więc hydromasaż ma nie tylko walory zdrowotne, jednakże także relaksujące czy nawet wizualne. Warto więc pomyśleć nad kupnem wanny z hydromasażem, ponieważ zyska się bardzo praktyczne urządzenie we własnych czterech kątach.