Press "Enter" to skip to content

Każdą łazienkę można aranżować pięknie, należy jedynie stworzyć odpowiedni projekt

Łazienka – jedno z najważniejszych oraz najczęściej używanych pomieszczeń w mieszkaniu. Jej projekt ma kolosalne znaczenie dla wygody oraz użyteczności, jak też dla samopoczucia osób korzystających z sanitariatu, zatem jego opracowaniu winniśmy poświęcić dużo uwagi. Łazienka nie musi być nudna i szablonowa, można zaprojektować ją na mnóstwo sposobów, dopasowując jej plan do indywidualnych warunków metrażowych, możliwości finansowych oraz preferencji lokatorów.

meble łazienkowe

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukujesz inspiracji dla łazienki? Zastanów się, co ci się podoba!

Nieoryginalne oraz mało ciekawe pomieszczenia odeszły już do przeszłości, dziś każdy ma szansę zaprojektować swoje pomieszczenie tak, jak tylko ma ochotę. Bezwarunkowo sprzyja temu szeroki wybór szafek, sanitariatów, jak także produktów dekoracyjnych dla łazienek. Sklepy łazienkowe proponują nam doskonały wybór i mnogie inspiracje, jak zastosować wybrane przedmioty. My decydujemy czy zastosujemy poddane nam rozwiązania, czy raczej decydujemy się urządzić zajmowaną łazienkę całkiem po własnemu.

Inspiracje z całego świata

Każdy sezon niesie świeże inspiracje w designie wnętrz, a pomieszczenia łazienkowe nie stanowią tutaj odstępstwa. Obecnie dużym wzięciem cieszą się surowe wnętrza, jak chociażby łazienka ( podwójna umywalka z odpływem liniowym ) w stylu skandynawskim (to może być ciekawe rozwiązanie). W przypadku takich inspiracji stawia się głównie na proste formy i minimalizm, nie stosuje się wielobarwnych detali. We wnętrzu dominują elementy o klasycznym kształcie, stosuje się też posadzki z płytek drewnopodobnych, a czasami montuje podłogi z drewna. Niejednokrotnie pojawiają się szorstkie, tynkowe materiały na ścianach lub dominuje surowa biel.

Masz mieszkanie na poddaszu? To nie problem

Minione lata przyniosły jeszcze jedną dużą zmianę w aranżacji wnętrz mieszkalnych, modne stały się bowiem lokale mieszkalne na poddaszu. Współczesna łazienka na poddaszu będzie potrzebować zastosowania trochę odmiennych rozwiązań, niemniej można ją wspaniale urządzić (tutaj znajdziemy różne propozycje). Jeszcze do niedawna projektowanie łazienki w pomieszczeniu ze skosami stawało się poważnym wyzwaniem, dzisiaj do swojej dyspozycji mamy wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o takich wnętrzach. Dobrze planując rozmieszczenie danych elementów wyposażenia i wybierając starannie zaprojektowane meble, można utworzyć na poddaszu łazienkę nie tylko elegancką, lecz również bardzo wygodną oraz przytulną.