Press "Enter" to skip to content

Najnowsze trendy w aranżacji kuchni. Kilka porządnych rad.

Temat dekoratorstwa jest obecnie bardzo popularny w naszej ojczyźnie. Mnóstwo osób poszukuje nietuzinkowych rozwiązań. Znajdujemy je w specjalistycznych czasopismach, jak również w modnych programach telewizyjnych. Wielu z nas rozszerza własną wiedzę na interesujących warsztatach poświęconych designerskim nowościom. A wszystko po to, by nasze mieszkania miały oryginalny charakter. W końcu wszyscy lubimy się odcinać z tłumu.

kuchnia - sprzęt

Autor: Andy Rogers
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu jest bez wątpienia kuchnia. To wyjątkowe miejsce, do którego pałamy ogromnym sentymentem. To w końcu tu, przy stole, zbiera się cała rodzina. Takie rodzinne posiłki to czasem jedyne chwile, kiedy jesteśmy w stanie porozmawiać ze sobą. Później każdy wraca do swoich obowiązków. Dlatego dobrze jest zrobić wszystko, aby kuchnia stała się nie tylko przyjazna i funkcjonalnie urządzona, ale też nietuzinkowa.

Dzisiaj mamy możliwość skorzystać z dużo pomysłów na urządzenie kuchni. W każdym sklepie meblowym znajdziemy przygotowane zestawy, które różnią się od siebie stylizacją, zastosowanym,i barwami i typem użytych surowców. W miejsce klasycznych kafelek na ścianach, pojawiają się płytki imitujące kamień. Innym, co raz bardziej popularny pomysłem jest tak zwana zielona ściana. Jest to nie tylko bardzo niebanalny pomysł, ale też niezwykle praktyczny. Roślinki świetnie oczyszczają i nawilżają powietrze.

Bardzo często używamy szkło w kuchni. Mogłoby się wydawać, że jest to bardzo niepraktyczne wyjście, ale jeśli skorzystamy z odpowiedniego rodzaju, który będzie odpowiednio wytrzymały, nie trzeba się martwić. Blaty ze szkła są bardzo efektowne. Idealnie łączą się z nowoczesnym stylem. Ale możemy również połączyć ten materiał z drewnem, wówczas również uzyskamy ciekawy efekt.

Niezwykle popularne są drzwi szklana ścianka działowa ze szkła, które oddzielają kuchnię od jadalni. To także doskonałe rozwiązanie, gdy dysponujemy pokojem otwartym na kuchnię. Wówczas można zastosować przesuwany panel. W taki stylowy sposób rozdzielimy te dwa wnętrza. Czasami bowiem odgłosy, dobiegające z kuchni, mogą rozpraszać użytkowników pokoju.

Źródło: .