Press "Enter" to skip to content

Oświetlenie domu – sugestie i ciekawostki, które trzeba sprawdzić

Wybierając oświetlenie dla twojego mieszkania należy skoncentrować się na paru jego zastosowaniach:funkcjonalnym, to znaczy przemyśleć w jakich porach będziemy z niego korzystać oraz dekoracyjnej, bo przecież chcemy aby goście zachwalali zalety naszego mieszkania.

W niniejszym artykule

ciekawa lampa

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

skupimy się na trzech miejscach: przedpokoju, kuchni i pokoju dziecięcym.
Lampy do przedpokoju (zobacz – oferta lamp do przedpokoju) winny być gustowne i charakterystyczne tak jak te w salonie. Są one pierwszą rzeczą na, której skupi się uwaga sąsiadów. Opłaca się zainwestować w światło punktowe, typu LED, które wyróżni i pokaże punkty najważniejsze w przedpokoju i zakryje te, których nie mamy zamiaru pokazywać.
Bardzo ciekawe skutki można otrzymać montując kinkiety na ścianach. Ich główny walor to dekoracja pokoju, podkreślanie kolorystyki, np. chropowatości tynków dekoracyjnych, itd.. Kinkiety zależnie od budowy mogą rozjaśniać pomieszczenie światłem odbitym od ściany i sufitu lub iluminować bezpośrednio przez dekoracyjne plafon. Producenci sprzedają oprawy kinkietowe właściwie na wszystkie typy źródeł światła.

lampa sufitowa

Autor: Karen Green
Źródło: http://www.flickr.com

Poszukując oświetlenie do kuchni należy zwrócić uwagę na funkcjonalność. Z wyłączeniem tradycyjnie już stosowanego rozwiązania w postaci oprawy na suficie w środkowej części kuchni warto założyć oświetlenie punktowe pod meblami kuchennymi do wydajnego, mocniejszego oświetlenia powierzchni.
Do rozświetlenia sporej kuchni, która ma powyżej 15 m2 , pozytywnie sprawdzą się kloszowe lampy kuchenne np. lampyilampki.pl/289-oswietlenie-do-kuchni-i-jadalni. Ponadto, ważne jest jakiego rodzaju światło mamy zamontować.

Stopień odzwierciedlenia barw jest bardzo istotny ze względów praktycznych (np. przy ocenianiu świeżości składników w trakcie gotowania dań) i estetycznych – światło odpowiednio oddające barwy we wnętrzu, da większy wygodę i wygląd kuchni. projektując oświetlenie kuchni należy również pamiętać o wygodnym ułożeniu wyłączników i gniazd do podłączenia sprzętów kuchennych. Oświetlenie w sypialni to niejednokrotnie połączenie opraw ściennych z lampkami nocnymi albo lampą podłogową powierzchni. Zwróćmy uwagę jednak, jakiego rodzaju oświetlenia potrzebują nasze dzieci we własnej sypialni. Warto założyć żyrandol (oświetlenie kuchni) kloszowy z wyciętymi na ścianach klosza konturami, na przykład: zwierząt albo gwiazd. wirujące na ścianach i suficie postaci na pewno sprawią sypialnię dziecka bardziej przytulnym i magicznym. Pamiętajmy, kiedy chodzi o oświetlenie dla dzieci, ważne jest aby wspierało ich kreatywność. Zobacz: Sklep internetowy Lampy&Lampki. Odpowiednie oświetlenie to klucz do egzystowania w eleganckim, przytulnym i funkcjonalnym mieszkaniu. Dzięki przemyśleniu tego elementu wystroju wnętrza można zaoszczędzić energię elektryczną, jednocześnie stwarzając jedyny w swoim rodzaju klimat domowej przestrzeni.