Press "Enter" to skip to content

Piękna i wygodna łazienka

Łazienka doczekała się w końcu równouprawnienia. Aktualnie zamieniła się w pokój. Jest być w niej komfortowo jak w salonie i urokliwie jak w sypialni. Stosunkowo niedawno było to małe pomieszczenie pokryte od sufitu po podłogę kafelkami. Zawsze z białą ceramiką. Takie banalne wnętrza to już przeszłość. Teraz, nadeszła pora na pokoje kąpielowe. Do takiej łazienki trafiają meble przeznaczone do salonu lub przypominające te z salonu.

nowoczesna łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com
Miękkie szezlongi, oryginalne komody dają sygnał, że łazienka służy nie tylko do kąpieli, ale i załapania chwili oddechu po męczącym dniu. Jaką umywalkę zakupić aby było pięknie? E-sklepy oferują nam szeroki wybór asortymentu. Dla każdego coś dobrego: zakochani mają ogromną umywalkę z dwoma kranami, single misę niczym kropla wody, zwolennicy najnowszego designu betonowe korytka, a pozostali toaletową komodę. Sklepy proponują też gotowy zestaw szafka z umywalką. Wówczas trudno o wnętrzarskie potknięcia (zobacz – podumywalkowe.

Pierwsze skrzypce w takiej łazience powinna grać stylowa wanna i obszerna kabina prysznicowa. Ta pierwsza, idealnie kiedy jest wolno stojąca, druga – cała ze szkła. O walorach kabin prysznicowych nie musimy dyskutować, jednak zauważamy to szczególnie rano, gdy szybki prysznic pobudza nas i dostarcza nam zastrzyku energii na cały dzień. To doskonałe uzupełnienie wystroju łazienki i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, zajmujące stosunkowo niedużą przestrzeń. Łazienka to miejsce w którym komfort cieplny ma duże znaczenie.

Sprawdzonym, dobrym pomysłem jest typowa drabinka, ale producenci mają aktualnie do zaoferowania znacznie ciekawszy asortyment. W następstwie inwestorzy podejmują odważniejsze decyzje i decydują się na ciekawe w formie grzejniki dekoracyjne, np. Altantic. Może służyć jako ściana działowa, suszarka do ręczników lub po prostu oryginalny grzejnik dekoracyjny (zobacz łazienkowe instal projekt). Zdajemy sobie sprawę, iż outlet z płytkami łazienkowymi powinna być najlepiej ogrzanym pomieszczeniem w domu, toteż funkcjonalny grzejnik o odpowiedniej wydajności cieplnej odgrywa wielką rolę. W tak eleganckiej łazience, w otoczeniu neutralnych kolorów oraz pachnących olejków poczujemy się wyjątkowo, niczym w najlepszym Spa.