Press "Enter" to skip to content

W którym miejscu dobrze wyglądają schody ze szkła

W „Przedwiośniu” mit o szklanych domach symbolizował dobrobyt oraz nowoczesność, które były rezultatem użycia jako budulca kolorowego szkła. Możemy więc uznać, że przyszło nam żyć w dobrych czasach, gdyż szklane domy w pewnym sensie stały się rzeczywistością.

Zimowy ogród

Autor: gothick_matt
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowy szklane to konstrukcje użytkowe znajdujące zastosowania zarówno przy budowach pomieszczeń mieszkalnych, a także biurowych. Fani współczesnego stylu mają sposobność użyć w swoich mieszkaniach szkło jako ściany działowe, drzwi od szafy lub drzwi wewnętrzne. Szkło używane w takich celach może być specjalnie barwione albo mieć wzory. W dzisiejszym desingnie zmierza się do tworzenia wnętrz przed wszystkim bardzo przestrzennych oraz nasłonecznionych. Szkło jest tego rodzaju materiałem, który pozwala rozdzielić przestrzeń zarazem optycznie jej nie pomniejszając.

Poza możliwością wykorzystania szkła w środku budynków mieszkalnych, bardzo popularne są zewnętrzne zabudowy szklane, czyli tzw. ogrody zimowe. Ogród zimowy to połączone z sobą ściany i daszki szklane, tworzące przydomowe zimowe ogródki. Posiadacze bardziej zamożnych portfeli zazwyczaj stawiają wewnątrz nich basen. Zazwyczaj jednakże stanowi to miejsce, w którym pośród dużej ilości roślin można ustawić komplet wypoczynkowy oraz napawać się momentami odpoczynku o każdej porze roku. Konstrukcja wintergarten jest bardzo stabilna i wygląda jak szereg okien złączonych ze sobą obramowaniem. Środek zazwyczaj jest ogrzewany, czasami przy użyciu kominka. Dzięki stabilnej temperaturze można uprawiać wewnątrz także egzotyczne rośliny.

szklane schody

Autor: Diego Cupolo
Źródło: http://www.flickr.com
W kwestii wnętrz biurowych szklane konstrukcje perfekcyjnie sprawdzają się do wydzielenia miejsc pracy. Szklane ścianki (ścianki całoszklane) działowe zezwalają stworzyć odrębne pomieszczenia z bardzo dużej powierzchni. Ich dodatkowym plusem jest okoliczność, iż w przypadku wybrania właściwego rodzaju szkła i okuć wydzielone taką metodą pomieszczenia mogą szczelnie przytrzymywać dźwięki. Gwarantują zatem z jednej strony nieco pracowniczej prywatności, a drugiej pozwalają pracodawcy przez przezroczyste szyby przypatrywać się pracy wszystkich swoich pracowników.