Press "Enter" to skip to content

Wydaje ci się, że szary kolor ścian w domu jest nieciekawy? Sprawdź z czym można łączyć szary kolor!

Szarości zdecydowanie nie są moją ulubioną kolorystyczną wersją pomieszczeń. Jednak wykończenia w tych odcieniach są niezwykle często spotykane w prasie i stronach WWW mówiących o kwestiach wykończenia i aranżacji wnętrz.

Szarości są uznawane za stylowe, rewelacyjnie są dobre do pokoju dziennego, sypialni czy aneksu kuchennego. Równie efektywnie będzie wyglądać pojedyńcza ciemna ściana w salonie. Szary kolor ścian możemy skontrastować z bielą mebli, albo ich czernią. Pomimo tego, że te odcienie są stonowane barwy, z powodzeniem można przy użyciu tego koloru zaaranżować przytulne, ciepłe wnętrze.

W tym miejscu znajdziesz dużo interesujących danych na przedstawiany wątek – wystarczy kliknąć na następujący link, a na pewno dane tam umieszczone będą wartościowe.

stonowane wnętrza

Autor: Tessa Sheremeta
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystko zależy od tego, jakich przedmiotów użyjemy. Dużo oryginalnych inspiracji znajdziesz na .

Lubię połączenie barw to zestawienie szarości z beżami i odcieniami waniliowego koloru. Uważam je za w 100% najfajniejsze, robiące bardzo ciekawą, ciepłą przestrzeń. Dwie intensywniej pomalowane ściany polecam złożyć z dwoma w barwie kawy z mlekiem. Do tego wybieramy panele w delikatnym odcieniu, może być także to koncepcja drewnianej podłogi. Elegancko będzie na niej wyglądał gruby dywan z frędzlami. Możemy wybrać wzór o jednolitym kolorze, a możemy pomarzyć o dwu, albo trzykolorowej kompozycji.

Do szarych ścian idealnie będą pasować różne stalowe dodatki. Możemy pomyśleć także o srebrnych wazach, czy miskach. Ostrożnie wybierajmy kolory. Uważam, że fajnie może rozweselić mieszkanie jeden duży mebel, np. fantazyjny wiszący fotel, albo hamak – zobacz blog Lovingit. Będzie to doskonałe miejsce do relaksu i wypoczynku. Zadbajmy, by zaraz przy nim był mały stolik kawowy, talerzyk z ciastkiem i książkę.