Press "Enter" to skip to content

A może szkło w aranżacji Twojego mieszkania? Zobacz, jakie możliwości gwarantuje ten niezwykle solidny i elegancki materiał

Mity są bardzo utarte, ich pozycja jest niezwykle trwale określona. Trzymamy je w pamięci i w późniejszym czasie bezrefleksyjnie je wywołujemy. Tak jest na pewno w przypadku szkła w urządzaniu wnętrz. Na samo to słowo, każdy może stwierdzić, że to przecież zbyt kruchy materiał, że z pewnością się nie sprawdzi. A dzieje się tak dlatego, że ze szkłem zbyt często się spotkaliśmy. Po prostu, każdemu coś kiedyś szklanego się zbiło, w taki dokładnie sposób myślimy o tym, jak o czymś nietrwałym, co z pewnością nie spełni swojej roli przy aranżacji wnętrz. Jak obrazują jednak przykłady, to nic innego, jak mit, który nie ma pokrycia w rzeczywistości.

kuchnia

Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Takie stereotypy warto dementować, a najkorzystniejszym do tego sposobem będzie zastosowanie szkła tam, gdzie byśmy o tym nigdy nie pomyśleli.Co powiesz na ściany, balustrady, schody lub blaty kuchenne. Szkło coraz częściej wygrywa ze standardowymi materiałami wykończeniowymi w innowacyjnych kuchniach, łazienkach, ale także innych wnętrzach. Coraz więcej osób wybiera balustradę-ścianę ze szkła.

Ten odsyłacz do serwisu (http://www.prownes.pl/jak-zaprojektowac-idealne-wnetrze-piekarni-cukierni/) przedstawi Ci fascynujące dane na omawiany temat, które będą niezwykle wciągające i szczegółowo omówią ten wątek.

Tego typu zastosowanie posiada wiele zalet, a najważniejszą z nich jest uzyskanie dużych, gładkich tafli o gładkiej fakturze oraz unikalnych walorach wizualnych.

Otrzymane w ten sposób rezultaty wizualne usatysfakcjonują nawet najbardziej marudnych mieszkańców. Szklane pustaki oraz luksfery mogą być niezwykle funkcjonalnymi ścianami działowymi. Są w stanie subtelnie przepuszczać promienie świetlne, a jednocześnie ukrywają co się za nimi dzieje. Skoro więc marzysz o oryginalnym podzieleniu przestrzeni, to zrobienie takiej ścianki będzie świetnym pomysłem. Otwartą na salon kuchnię jesteśmy w stanie wyodrębnić z pomieszczenia szklanymi,

kuchnia

Autor: KAM
Źródło: KAM

ruchomymi powierzchniami. W tego typu sytuacji żaden kuchenny rozgardiasz nie jest przerażający, gdyż z łatwością możemy go zasłonić.

W pozostałych sytuacjach inaczej, możemy to otworzyć, aby powiększyć wnętrze i równocześnie umożliwić korzystanie z niego bez żadnych kłopotów. Co więcej, obecne trendy w projektowaniu wnętrz to także śmiałe i wyszukane materiały wykończeniowe. Jeżeli chodzi o zastosowanie szkła to idealnym wykończeniem ściany może być szybka z dekoracyjną grafiką. A jeśli poszukujesz kogoś kto pomoże Ci wdrożyć szkło do Twojego mieszkania masz możliwość wynająć firmę. Najlepiej szukać ją drogą internetową, wprowadzając w wyszukiwarce na przykład szkło do kuchni Wrocław – sprawdź ofertę.

Comments are closed.