Press "Enter" to skip to content

ABC kuchennej aranżacji

Mała kuchnia ma tą zaletę, iż nie będziesz przemierzać w niej wielu kilometrów w poszukiwaniu produktów.
Ażeby wygodnie urządzić niewielką kuchnię, niekiedy trzeba się jednakże nagimnastykować.

światła

Autor: college.library
Źródło: http://www.flickr.com
Efekt może być niesamowity. Aranżacja małej kuchni może być bowiem nadzwyczaj wygodna i ładna. Jakich zasad przestrzegać? W przypadku małego pomieszczenia zabudowa kuchni warszawa to idealne rozwiązanie. Jeżeli zabierasz się właśnie za aranżowanie niedużej kuchni, weź również pod uwagę parę praktycznych zasad dotyczących doboru sprzętów, kolorystyki a także oprzyrządowania AGD. Idzie o to, aby użyte materiały jak też kolorystyka w małym stopniu ograniczały przestrzeń pomieszczenia. Na metraż kuchni częstokroć nie mamy wpływu, jednak można mu wizualnie pomóc i go zwiększyć.
meble

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki kilku kolorystycznym trikom kuchnia wyda się ogromniejsza aniżeli w rzeczywistości. Ściany pomaluj na jasne zabarwienia, dzięki temu stworzysz iluzję większej przestrzeni. Wyeksponowanie jednej ściany przez nadanie jej bardziej zdecydowanego koloru sprawi, iż wnętrze kuchni nabierze głębi. W niewielkiej kuchni wskazane jest pomalować listwy listwy przy posadzce na jaśniejszy kolor aniżeli ściany. Iluzję większej przestrzeni otrzymasz dzięki wybraniu jasnych płytek na posadzkę. Pamiętaj, że w niedużej kuchni sporo dekoracji to niezbyt trafiony pomysł i to z paru względów. dodatki sprawią, że kuchnia będzie się wydawała ciasna, a poza tym łatwo się ubrudzą.

Staraj się też schować kuchenne sprzęty w szafkach, tak by na blacie było jak najmniej rzeczy. Ważny jest dobór mebli. Sprawdzą się wszelkie przeszklenia, jakie wizualnie powiększą kuchnię. Warto zamontować ogromny blat kuchenny.