Press "Enter" to skip to content

Aktualne trendy w dekorowaniu domów i mieszkań – czyli opowieść o stylach vintage i retro.

Współcześnie projektanci wnętrz w aranżowaniu przestrzeni stawiają na wygodę i komfort użytkowników. Komfort i wygoda jednak to nie jedyne elementy. Istotne są także estetyczne doznania mieszkańców, dlatego też dekoratorzy poszukują nieszablonowych rozwiązań.
W ostatnim czasie dużą popularność zyskuje wystrój wnętrz w stylu vintage.

domy wielorodzinne

Autor: Rafin Developer.
Źródło: Rafin Developer.

Styl ten jest aktualnie jednym z najpopularniejszych trendów. Znaczeniowo styl ten wywodzi się z winiarskiej branży i jest powiązany z jednością i spójnością win zgodnych rocznikowo, zrobionych z jednego rodzaju winorośli. W nowoczesnym zastosowaniu słowo to dotyczy wszystkiego co jest stare i staromodne. Styl vintage każdorazowo odnosi się do określonego czasu w historii. Szczególną sławą szczyci się styl retro, który nadaje wnętrzom niepowtarzalnego uroku i specyficznego klimatu.

Cegła na ścianę

Autor: Clayre&Eef
Źródło: Clayre&Eef
Styl retro charakteryzuje się tym, że jest połączeniem nowoczesnych funkcji i przedmiotów z przeszłości. W wystroju wnętrz i pomieszczeń obowiązkowe są płytki stara cegła na ścinach i ciężkie zasłony – koniecznie ze wzorem w kolorowe kwiatki. Białe cegły dekoracyjne rewelacyjnie oddaje atmosferę czasów zeszłej epoki. Aby uwypuklić efekt powinno się wyposażyć wnętrze w wiele dodatków w stylu retro. Sprawdzać się będą tutaj różne drobiazgi symbolizujące zeszłych lat.oryginalny wpis jak zrobić trawertynNa przykład żyrandole i ozdobne lampy, a także kryształowe zastawy i obrazy w starych ramach.

Ważny jest także Wybór właściwych staromodnych mebli.

Inne, także bardzo zajmujące szczegółowe opracowanie tego zagadnienia znajdziesz w tym miejscu. Sprawdź koniecznie a na pewno nie będziesz żałować!

Antyczne meble w połączeniu z tymi osobliwymi i niepowtarzalnymi dodatkami przeniosą nas do przeszłych lat.

Comments are closed.