Press "Enter" to skip to content

Bezpieczny piekarnik

Kultowe stało się gotowanie w największych stacjach telewizyjnych. W kluczowym paśmie nadawania czcigodne miejsce zajęły programy kulinarne. Gwiazdorami są szefowie kuchni najlepszych restauracji. Pitraszą oni w rozmaitych plenerach, a to skansen wsi lubelskiej, a to ciepłe kraje. Gdzie by nie był kuchmistrz przy przyrządzaniu potraw snuje opowieści na temat miejsca w którym się znajduje, jego zwyczajów kulinarnych albo też – jeżeli tłem jest atelier telewizyjne bądź inne pomieszczenie – rozwodzi się na temat pozytywów zdrowej kuchni, całość przetykając wskazówkami wykonania konkretnej potrawy. Nie dziwi zatem że gremialnie rzucił się naród do pichcenia. Ambicją wielu jest serwowanie na spotkaniach familijnych nieznanych potraw.

patelnia

Autor: Le Creuset
Źródło: www.smakprostoty.pl
Latem najbardziej atrakcyjnym sposobem spędzania czasu jest grillowanie na wolnym powietrzu. Niewątpliwie by stopniowo stać się mistrzem patelni niezbędny jest nam odpowiedni sprzęt. Zapewne zainteresuje Cię również słoik do koktajli. Konieczna jest kuchnia na gaz bądź na prąd. Ze względu na kierunek ekologiczny coraz bardziej popularne stają się tak zwane kuchnie indukcyjne. Mają one mnóstwo atutów, jednym z największych jest małe zużycie energii. Płyta indukcyjna bowiem wykorzystuje do swojego funkcjonowania fakt magnetyzmu. Szczegółowiej mówiąc jedną z właściwości tego zjawiska jest doprowadzanie ciepła przez prędkie przekształcenia pola magnetycznego.

Takie zmiany powodują w specjalnie wykonanych naczyniach (takich jak patelnie indukcyjne) podwyższenie temperatury umożliwiające gotowanie – . To rozwiązanie umożliwia szybkie kucharzenie zarazem oszczędzając energie.

patelnia

Autor: Chasseur
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Następnym plusem kuchenki z indukcją jest jej bezpieczeństwo. Płyta podczas gotowania jest ciągle chłodna, nadaje się wobec tego do mieszkań (Poszukujesz wygodnego lokum? Poznaj Forma) w których mieszkają małe dzieci. Każdy wie że rodzic musi mieć cały czas natężoną uwagę. Gdyby pomimo starań szkrab dotknął kuchenki od razu po jej zgaszeniu nic niedobrego by się nie wydarzyło – inaczej niż w wypadku standardowych kuchenek.

Jeżeli w zamieszczonym tu poście nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odnośnik i zobacz sam (https://sklep.kunszt.pl/) jeszcze jeden materiał.

Nie spowodujemy także pożaru, albowiem żadne naczynie nie ma kontaktu z ogniem.

Defektem tego rozwiązania jest jednakże przymus używania specjalnych naczyń. Muszą one być wykonane z metalu magnetyzującego się, ewentualnie mieścić w dnie taki metal. Firmy wytwarzające garnki oraz patelnie indukcyjne znaczą je w specjalny sposób.

Comments are closed.